Gm. Komarów-Osada: Niepełnosprawni dojadą na zajęcia nowym busem

  • 18.11.2019, 06:03
  • ak
Gm. Komarów-Osada: Niepełnosprawni dojadą na zajęcia nowym busem Fot. UG Komarów-Osada
Podopieczni Warsztatu Terapii Zajęciowej z Wolicy Brzozowej będą na zajęcia dojeżdżać nowym samochodem. Bus dla nich został kupiony przez gminę Komarów-Osada dzięki dotacji z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Na zajęcia w WTZ w Wolicy Brzozowej codziennie dojeżdża ok. 40 osób z gmin Komarów-Osada, Miączyn, Sitno i Łabunie. Do tej pory korzystali z dwóch wysłużonych już pojazdów. Teraz mają już solidny bus. Kosztował prawie 290 tys. zł, a ponad 220 tys. wyłożył PFRON. Resztę dołożył samorząd.

WTZ w Wolicy Brzozowej działą od 2002 roku. Prowadzi działalność w zakresie zintegrowanej rehabilitacji, edukacji i wsparcia społecznego dorosłych osób ze znacznym i umiarkowanym stopniem niepełnosprawności. Zajęcia odbywają się tam w pracowniach: plastycznej, poligraficznej, gospodarstwa domowego, krawiecko-dziewiarskiej, stolarskiej i rękodzieła użytkowego. Placówka prowadzi również rehabilitację ruchową i doradztwo zawodowe.

ak

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Miejscowy
Miejscowy 18.11.2019, 08:03
Jak był im nowy potrzebny przecież dużego busa (podobny do tego co dostali ) nie jest stary no ale gmina na tym zarobi sprzeda poprzedniego i kasa będzie na dlugi
Michał
Michał 19.11.2019, 16:40
Kolego, czy zdajesz sobie z tego sprawę ile taki bus robi dziennie kilometrów?? Przez 5 lat trochę się nazbierało! Tutaj raczej chodzi o bezpieczeństwo podopiecznych, uwierz że sprzęt się zużywa.

Pozostałe