Hrubieszów: Nowy przewodniczący os. Jagiellońskie. To Wiesław Bańka

  • 15.11.2019, 08:30
  • ak
Hrubieszów: Nowy przewodniczący os. Jagiellońskie. To Wiesław Bańka Fot. UM Hrubieszów Głosowanie było tajne.
W przeszłości już pełnił tę funkcję, ale w ostatnich wyborach przegrał z Lucyną Żołnierczuk. Teraz Wiesław Bańka ponownie został przewodniczącym os. Jagiellońskie w Hrubieszowie.

Wybory odbyły się w czwartek (14 listopada). Były konieczne, bo w październiku mieszkańcy odwołali dotychczasową przewodniczącą Lucynę Żołnierczuk, której zarzucali m.in. bezczynność, brak należytej aktywności i działania w sprawach dotyczących utrzymania porządku na tym osiedlu. Pisaliśmy o tym TUTAJ. Stało się tak, mimo że co sami mieszkańcy to właśnie jej postanowili powierzyć funkcję przewodniczącej osiedla.

W czwartkowym zebraniu wzięło udział 80 mieszkańców. Wiesław Bańka był jedynym kandydatem. Poparły go 54 osoby, a 26 zagłosowało przeciw. Nowy-stary przewodniczący to radny miejski.

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe