Zamość: Starsza pani uwierzyła fałszywej wnuczce. Straciła pieniądze

  • 13.11.2019, 11:06
  • ak
Zamość: Starsza pani uwierzyła fałszywej wnuczce. Straciła pieniądze Fot. pixabay.com
Oddała zaoszczędzone pieniądze obcemu mężczyźnie, bo wierzyła, że pomaga ukochanej wnuczce. Za późno zorientowała się, że dała się oszukać. 83-latka z Zamościa straciła 6 tys. zł.

Telefon w mieszkaniu zamościanki zadzwonił we wtorek (12 listopada). Starsza pani podniosła słuchawkę i usłyszała zapłakany głos kobiecy, podobno łudząco podobny do głosu wnuczki starszej pani. Rozmówczyni powiedziała, że spowodowała wypadek i musi zapłacić pokrzywdzonej odszkodowanie.

CZYTAJ TAKŻE: Oszuści w rękach policji. Naciągali "na wnuczka" i "na policjanta"

Po chwili do rozmowy włączyła się inna kobieta. Mówiła, że jest z policji, potwierdziła wersję przedstawioną wcześniej. Stwierdziła, że rodzice sprawczyni już pewną kwotę wpłacili, ale zbyt mało, by "wnuczka" uniknęła zatrzymania.

– 83-latka uległa presji rozmowy i namowom. Zgodnie z poleceniami rozmówcy, gotówkę przekazała nieznajomemu mężczyźnie, który zgłosił się po jej odbiór – relacjonuje Joanna Kopeć z zamojskiej policji.

Oszustwo wyszło na jaw dopiero, kiedy 83-latka skontaktowała się członkiem swojej rodziny. Okazało się, że prawdziwa wnuczka kobiety żadnego wypadku nie miała.

CZYTAJ TAKŻE: Czujne babcie nie dały się nabrać

Policjanci poszukują oszustów i apelują o ostrożność w kontaktach z nieznajomymi:

Bądźmy podejrzliwi, gdy ktoś prosi nas o pilną pożyczkę. Osoby starsze i samotnie mieszkające są szczególnie narażone na próby oszustwa na tzw. "wnuczka". Radzimy, aby w razie jakichkolwiek wątpliwości sprawdzić wiarygodność rozmówcy i skontaktować się z rodziną. W przypadku obaw i podejrzeń, co do próby oszustwa należy niezwłocznie powiadomić policję.

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Anna Lucia
Anna Lucia 15.11.2019, 05:34
Witam wszystkich, którzy to czytają, jestem Anną z imienia i pochodzę z Gdańska. Chciałbym bardzo podziękować pani Jorge Grace za pomoc, jaką mi zaoferowano, podczas gdy naprawdę potrzebowałem asystenta finansowego, o który wystąpiłem *** od różnych firm i nigdy nie pomogły, dopóki nie spotkałem się z moim przyjacielem, który skierował mnie do tej firmy pożyczkowej, na początku tak bardzo bałam się online, ale nie miałam innego wyjścia, jak dać im szansę i jak najwięcej błogosławieństw Boże, byłem w stanie uzyskać od nich pożyczkę, byli w stanie pomóc mi z pożyczką w wysokości 15 000 euro, nigdy nie wierzyłem, że Bóg przysłał wiarygodną firmę, dopóki się z nimi nie spotkałem, jeśli jesteś tam, szukając czegoś rodzaju pożyczek, proszę skontaktuj się z Bogiem, obawiając się kobiet Pani Jorge Grace, która prowadzi zatwierdzoną przez rząd firmę pożyczkową, a ona jest w 100% prawdziwa i legalna, skontaktuj się z nią za pośrednictwem poczty firmowej na {[email protected]} modlę się, niech Bóg błogosławi im obficie ja ” Jestem naprawdę szczęśliwy, pomogli mi i nadal będą ci pomagać, martw się mniej i bądź wolny od oszustów, dziękuję za przeczytanie mojej historii życia i niech cię Bóg błogosławi.

Anna Lucia
CLAUDIA KLEIN
CLAUDIA KLEIN 14.11.2019, 20:21
Witaj, sezon świąteczny znów tu jest. Czy naprawdę potrzebujesz wsparcia finansowego?

Trochę informacji o sobie.
Nazywam się Claudia Klein, reprezentuję Spotcap Global Financial Services. Udzielamy wszelkiego rodzaju pożyczek o oprocentowanej stopie procentowej wynoszącej 3%

Czy potrzebujesz *** biznesowej, *** personalnej lub innego rodzaju ***? Jeśli Twoja odpowiedź brzmi „tak”, radzę się z nami skontaktować, ponieważ moja firma pomoże Ci osiągnąć różnorodne cele dzięki szerokiej gamie produktów kredytowych, a także oferujemy zarówno *** długoterminowe, jak i krótkoterminowe. Skontaktuj się z nami, jeśli potrzebujesz pilnej *** w mniej niż 24 godziny. E-mail: | [email protected] | lub napisz do nas na WhatsApp: +4915758108767 |

Wiemy, że uzyskanie *** zawsze było ogromnym problemem Dla osób, które mają problem finansowy i potrzebują rozwiązania, wiele osób ma trudności z uzyskaniem *** w swoich lokalnych bankach lub innych instytucjach finansowych z powodu wysokiego oprocentowania, niewystarczające zabezpieczenie, stosunek zadłużenia do dochodu, niska ocena wiarygodności kredytowej lub jakiekolwiek inne przyczyny

Nigdy więcej czasu oczekiwania ani stresujących wizyt w banku. Nasza usługa jest dostępna 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu - możesz uzyskać pożyczkę i dokończyć swoje transakcje zawsze i wszędzie, gdzie jej potrzebujesz

Skontaktuj się z nami już dziś, aby uzyskać więcej informacji na temat naszej oferty *** za pośrednictwem tego e-maila: | [email protected] | lub napisz do nas na WhatsApp: +4915758108767 | I Natychmiastowa odpowiedź.

Jeśli chodzi o ***, jesteśmy bardzo rzetelni i godni zaufania. Bardzo ważne jest, aby współpracować z odpowiednią firmą.
Marie Reilly
Marie Reilly 14.11.2019, 19:58
А у тебя почему работа стрессовая? Jestem Marie Reilly, prywatna i prawna pożyczkodawca. Czy szukasz *** biznesowej, *** świątecznej, pożyczek osobistych, pożyczek hipotecznych, pożyczek samochodowych, pożyczek studenckich, niezabezpieczonych pożyczek konsolidacyjnych, gwarancji, kapitału podwyższonego ryzyka itp. Lub po prostu odmówisz *** z banku lub instytucji finansowej dla jednej lub więcej powody? Jesteś właściwym rozwiązaniem dla kredytu! Oferujemy *** dla przedsiębiorstw i osób prywatnych o niskim i przystępnym oprocentowaniu wynoszącym 3%. Więc jeśli jesteś zainteresowany pilną i zabezpieczoną pożyczką. Aby uzyskać więcej informacji, prosimy napisz do nas dzisiaj przez: [email protected]

Pozostałe