Miączyn: Odnowią szkołę i wymienią lampy

  • 14.11.2019, 08:00
  • bn
Miączyn: Odnowią szkołę i wymienią lampy
W końcu budynek Szkoły Podstawowej w Miączynie zostanie kompleksowo wyremontowany. Inwestycja pochłonie kilkaset tysięcy złotych. Uczniowie w tym czasie przeniosą się do budynku po gimnazjum.

Remont budynku naszej szkoły będzie kompleksowy. Wymieniona zostanie stolarka okienna, podłogi, odnowiony zostanie dach, elewacja, po prostu wszystko – wylicza Ryszard Borowski, wójt gminy Miączyn. – Koszt inwestycji będzie duży. W następnym roku gmina wyłoży na ten cel 300 tys. zł, a za dwa lata – kolejne 300 tys. zł. Ponadto wystaraliśmy się w Urzędzie Marszałkowskim o unijne dofinansowanie na ten cel.

Cały artykuł dostępny tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

bn

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Franek
Franek 15.11.2019, 16:44
Szkoła w Niewirkowie nadaję się, tylko do zamknięcia. Strata pieniędzy gminnych! Utrzymanie samego budynku to ogromny koszt. Wyrzucanie gminnych pieniędzy w błoto! Zamknąć!
Fanka
Fanka 15.11.2019, 01:57
Można rysiu?? Można. Tylko trzeba cię było zmotywować trochę i proszę jaki piorunujący efekt. Jak nie ty. Tylko nie zapomnij w tym. samozachwycie że szkoła w Niewirkowie też czeka aż gospodarz się nią zajmie zgodnie z zaleceniami konserwatora zabytków. Żeby Ci znowu nie przyszło do głowy że to nie własność gminy. Biez się za robotę zatem. I Janusza trzymaj od tego z daleka.
Marcin
Marcin 14.11.2019, 23:09
Super

Pozostałe