Zamość czyta Klukowskiego

  • 12.11.2019, 16:31
  • AP
Zamość czyta Klukowskiego
W czwartek 14 listopada o godz. 17 Książnica Zamojska zaprasza na ul. Kamienną 20 na głośne czytanie fragmentów wspomnień Zygmunta Klukowskiego.

Czytanie zapisków kronikarza Zamojszczyzny zainicjował Dariusz Górny, poeta, regionalista i filolog.

Wydarzeniu towarzyszyć będzie wystawa "Zygmunt Klukowski (1885-1959) – lekarz, społecznik, bibliofil, autor pamiętników, w 60 rocznicę śmierci". Wystawę będzie można oglądać w Bibliotece Głównej (Galeria EX LIBRIS) od 14 listopada do 14 grudnia.

Zygmunt Klukowski to polski lekarz, bibliofil, kolekcjoner ekslibrisów, historyk regionalista, autor pamiętników, oficer Wojska Polskiego, Związku Walki Zbrojnej, Armii Krajowej, wieloletni dyrektor szpitala w Szczebrzeszynie, z którym związany był przez 40 lat.

W tym roku mija 60 rocznica jego śmierci. 

AP

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe