Zielone Serce Roztocza idzie po kasę

  • 13.11.2019, 07:03
  • wd
Zielone Serce Roztocza idzie po kasę
Cztery gminy zamiast rywalizować postanowiły współpracować.

Czy w sercu Roztocza powstanie ciuchcia, która będzie wozić turystów między Józefowem, Suścem, Krasnobrodem i Zwierzyńcem? Niewykluczone. Włodarze tych samorządów podpisali list intencyjny, aby wspólnie przygotować strategię rozwoju na najbliższe 10 lat. Planów jest mnóstwo.

Gmina Józefów, Susiec, Krasnobród i Zwierzyniec mają wspólne interesy, szczególnie w rozwoju turystyki. 29 października burmistrz Józefowa Roman Dziura, wójt Suśca Zbigniew Naklicki, burmistrz Krasnobrodu Kazimierz Misztal i burmistrz Zwierzyńca Urszula Kolman podpisali list intencyjny w sprawie współpracy w opracowaniu i realizacji Zintegrowanej Strategii Rozwoju Zielone Serce Roztocza na lata 2020-2030. Liderem tej czwórki została gmina Józefów. 

 – Nasz pomysł długo dojrzewał, zrodził się jeszcze w poprzedniej kadencji, ale teraz mamy już zgodę wszystkich włodarzy do wspólnego działania – mówi Roman Dziura, burmistrz Józefowa.

 – Jesteśmy zdania, że nie powinniśmy ze sobą rywalizować, a tak przygotowywać oferty, żeby turysta, który przyjeżdża na Roztocze, mógł korzystać ze wszystkich atrakcji, które u nas są. Sami się w tym gubimy, ale wspólne działanie przyniesie korzyści – dodaje Kazimierz Misztal, burmistrz Krasnobrodu.

 List intencyjny, czyli międzygminne porozumienie, to symboliczny początek. W tym miesiącu we wszystkich gminach rady gmin muszą podjąć uchwały upoważniające włodarzy do podpisania oficjalnego porozumienia. Gmina Krasnobród ma tę część formalności za sobą. W grudniu czwórka podpisze oficjalną umowę o współpracy i rozpocznie kolejne działania. Wybierze firmę, która pomoże im przygotować wspólną strategię rozwoju. Później na ten temat będą mogli wypowiedzieć się mieszkańcy.

Cały artykuł dostępny tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

wd

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Ula
Ula 14.11.2019, 13:47
Super

Pozostałe