Hrubieszów: Podatki w górę

  • 14.11.2019, 07:00
  • par
Hrubieszów: Podatki w górę
W przyszłym roku hrubieszowianie będą płacili o około 4 procent wyższe podatki lokalne niż w tym roku. Nie obyło się bez dyskusji.

Nowe stawki podatków lokalnych na 2020 rok uchwalono podczas sesji Rady Miejskiej Hrubieszowa, która obradowała 29 października. Zaproponowane przez burmistrza stawki podatku od nieruchomości w 2020 r. są wyższe o 2,5 proc. od tych w tym roku. I tak: stawkę podatku za 1 mkw. gruntu pod działalność gospodarczą podwyższono z 0,76 zł do 0,78 zł, pod budownictwo mieszkaniowe z 0,63 zł do 0,65 zł, w budynkach pod działalność gospodarczą z 20,40 do 20,93 zł. Nie obyło się bez dyskusji.

- Jestem przeciwny podnoszeniu podatków. Mieszkańcy Hrubieszowa są biednym społeczeństwem – stwierdził radny PiS Ryszard Wiech.

Cały artykuł dostępny tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

par

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
miesz
miesz 17.11.2019, 18:44
nawiasem mowiac mieszkańcy nie maja mozliwości wypowiedzenia się, jedyne lokalne medium lh zlikwidowało mozliwość komentowania lokalnych wydarzeń no i wszyscy maja spokoj na stronę kroniki zaglada mało osob stąd i brak komentarzy
ja
ja 16.11.2019, 23:28
po pierwsze dowiadujemy się z poslizgiem o podwyżce podatków-dlaczego, po drugie juz jestesmy najdroższym miastem w wojewodztwie jeżeli chodzi o oplaty za usługi komunalne, teraz dochodzi 4% podwyzka podatków, w mieście ubywa miejsc pracy, najwyższe bezrobocie, najniższe płace, o co w tym wszystkim chodzi, jeżeli brak pieniędzy należy pomysleć o racjonalizacji zatrudnienia w instytucjach samorządowych i podległych jednostkach, ograniczyc inwestycje na funkcjonowanie których nie będzie funduszy, mnostwo pieniędzy zostało zmarnotrawione na rózne projekty i zamierzenia ktore nigdy nie miały szans na realizację jak sławetny delfinek, co będzie po remoncie syndykatu i przeniesieniu biblioteki, czy budżet biblioteki wystarczy na utrzymanie budynku,co z budynkiem przy ul. Staszica, pytania mozna mnozyc

Pozostałe