Gm. Józefów: Pralka asfaltowa trzęsie kierowców

  • 14.11.2019, 07:00
  • Leszek Wójtowicz
Gm. Józefów: Pralka asfaltowa trzęsie kierowców Problem w Długim Kącie zostanie całkowicie rozwiązany wraz z położeniem nowego asfaltu na drodze.
Na przebudowę drogi od lat czekają mieszkańcy Stanisławowa, Szopowego, Górnik oraz Długiego Kąta w gminie Józefów. Choć inwestycja jeszcze się nie rozpoczęła, mieszkańcy tej ostatniej miejscowości pytają zarządcę, czy przy drodze pojawi się chodnik, a przy kościele parking.

O problemach mieszkańców pisaliśmy pół roku temu. Przypomnijmy, że józefowski radny Henryk Kudełka upominał się o przebudowę skrzyżowania w Stanisławowie, gdzie dochodzi do kolizji (radny wskazywał, że konieczne jest wykonanie tam przejścia dla pieszych, barierek ochronnych oraz odpowiedniego oznakowania skrzyżowania), a także o przebudowę zdeformowanego odcinka tej samej drogi w Długim Kącie, który przypomina "pralkę asfaltową".

Radna pyta

W ub. roku został wykonany projekt przebudowy nawierzchni drogi. "Dlaczego w projekcie nie ujęto chodnika od skrzyżowania z drogą wojewódzką w Długim Kącie przez miejscowość wraz z parkingiem przy kościele w Długim Kącie? Mam informację, że taki chodnik został zaprojektowany w miejscowościach Szopowe i Górniki, chociaż jest tam o wiele mniejszy ruch pojazdów niż przy drodze w Długim Kącie" – napisała w swojej interpelacji józefowska radna Ewa Kusa z Długiego Kąta.

W odpowiedzi burmistrz Józefowa Roman Dziura poinformował, że dokumentację techniczną na przebudowę wzmiankowanej drogi zlecił starosta biłgorajski.

Postanowiliśmy u źródła sprawdzić, jak wygląda sytuacja. W Zarządzie Dróg Powiatowych w Biłgoraju otrzymaliśmy informację, że powiat biłgorajski ubiegał się o dofinansowanie tego zadania w ramach programu współpracy samorządów z Lasami Państwowymi, ale wymieniona droga nie otrzymała wystarczającej ilości punktów do dofinansowania. Dlatego trzeba było szukać alternatywy.

Cały artykuł dostępny tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

Leszek Wójtowicz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Józek
Józek 19.11.2019, 12:39
jakoś w gminie Józefów te drogi fatalne. W sąsiednich jest o wiele lepiej
Zxc
Zxc 17.11.2019, 11:31
Zróbcie lepiej drogę w stronę zwierzyńca to jest masakra . Jedziesz i myślisz czy koła nie odpadną
DK4LIFE
DK4LIFE 15.11.2019, 15:59
Długiego Kątu! U!
Motyl
Motyl 15.11.2019, 15:40
Są gorsze drogi !Józefów-Biłgoraj, Józefów-Zamość , Józefów-Tomaszów, Józefów-Łukowa, Józefów-Krasnobród. To nie pralka tylko " policjanci" bez pilnowania.Tylko nikt nie chce do nas przyjeżdżać.
Roko
Roko 14.11.2019, 21:56
Ta droga to jakaś pomyłka. Podróżując drogami roztocza można pomyśleć że jest się na Ukrainie a nie w Polsce.

Pozostałe