Turobin: Biogazownia kontrowersji

  • 15.11.2019, 06:03
  • lew
Turobin: Biogazownia kontrowersji
Spółce Eko-Farmenergia 6, która pod Turobinem planuje budowę biogazowni deklaruje współpracę z prokuraturą, aby jak najszybciej wyjaśnić wątpliwości dotyczących procesu inwestycyjnego. Taką deklarację składa pełnomocnik spółki.

Dwa tygodnie temu napisaliśmy, że biłgorajska prokuratura wszczęła śledztwo w kierunku złożenia fałszywego oświadczenia przez inwestora o posiadanym prawie do dysponowania nieruchomością pod Turobinem, choć nie dysponował dwiema działkami.

 Chodzi o nieruchomość byłego składu buraczanego przy trasie Turobin – Żabno, gdzie budową biogazowni zainteresowana była najpierw firma Bioenergia, a następnie Eko-Farmenergia 6. To ona wykupiła od Bioenergii całą dokumentację i posiada wszelkie prawomocne uzgodnienia i decyzje, włącznie z pozwoleniem na budowę. Przeciwko inwestycji protestuje część mieszkańców i władze gminy. Bezskutecznie pisali w tej sprawie do wojewody lubelskiego. Mieszkaniec Żabna, który zwrócił się do starosty biłgorajskiego z prośbą o przeprowadzenie z urzędu postępowania mającego na celu wzruszenie decyzji o przeniesieniu warunków pozwolenia na budowę (z Bioenergii na Eko-Farmenergię 6), również nic nie wskórał. Ale podnoszona przez tego ostatniego sprawa – poprzez starostę biłgorajskiego – trafiła do prokuratury, która sprawdza, czy w tej sprawie nie doszło do naruszenia prawa.

Cały artykuł dostępny tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

lew

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe