Biłgoraj: Żłobek będzie droższy

  • 14.11.2019, 05:50
  • lew
Biłgoraj: Żłobek będzie droższy Do biłgorajskiego żłobka przy ul. Przemysłowej uczęszcza 60 dzieci w wieku od 6 miesięcy do 2 lat i 5 miesięcy.
Koniec z naliczaniem godzinowym. Od nowego roku rodzice będą płacić miesięczną stawkę za 10-godzinny pobyt dziecka w żłobku w wysokości 382,50 zł. Za każdą rozpoczętą kolejną godzinę dopłacą 15 zł. Wzrośnie też opłata za wyżywienie maluchów.

Obecnie opłata za pobyt dziecka w żłobku wynosi 1,50 zł za godzinę, natomiast za całodzienne wyżywienie rodzice płacą 6 zł – informuje Paweł Jednacz, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Biłgoraj.

Temat związany z opłatami za pobyt i wyżywienie dziecka w samorządowym żłobku stanął na ostatniej sesji Rady Miejskiej w Biłgoraju. Burmistrz Janusz Rosłan przekonywał, że dotychczasowe stawki opłaty za pobyt dziecka w tej placówce i za wyżywienie nie pokrywają nawet w połowie wydatków ponoszonych przez żłobek (miesięczny koszt pobytu dziecka w tej placówce przekracza 1 tys. zł – przyp. red.). 

Cały artykuł dostępny tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

lew

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe