Tomaszów Lubelski: Kto piękniej wyrecytuje?

  • 15.11.2019, 06:00
  • wd
Tomaszów Lubelski: Kto piękniej wyrecytuje?
Wkrótce finał VIII Powiatowego Konkursu Recytatorskiego im. Tomasza Zamoyskiego. O nagrody powalczą m.in. laureaci gminnych eliminacji z gmin Rachanie i Susiec.

6 listopada w Gminnej Bibliotece Publicznej w Rachaniach przeprowadzono gminne eliminacje do VIII Powiatowego Konkursu Recytatorskiego im. Tomasza Zamoyskiego. Uczestniczyło w nich 15 dzieci i młodzieży z podstawówek z terenu gminy. Wszyscy pięknie się zaprezentowali, ale jury musiało wybrać najlepszych. W powiatowym konkursie gminę Rachanie reprezentować będą: Zuzanna Tychlowiec, Paulina Piłat, Michał Kuśmierczuk, Klaudia Przybysz, Zuzanna Ciołko, Paulina Draczka

Susieckie gminne eliminacje przeprowadzono dzień później. Startowało 10 recytatorów. W kategorii klas IV-VI pierwsze miejsce zajęła Paula Litwin, drugie Ewelina Kość (obie z SP w Suścu), trzecie Julia Lipian z Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Grabowcu. U starszaków pierwsze miejsce zajęły ex aequo Sandra Caryk z NSP w Grabowcu oraz Kornelia Kawka z NPS w Łuszczaczu, drugie Joanna Marynicz, trzecie Magdalena Caryk (obie z SP w Suścu). Laureaci m.in. z gminy Rachanie i Susiec spotkają się 14 listopada na VIII Powiatowym Konkursie Recytatorskim im. Tomasza Zamoyskiego. 

wd

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe