Fachowcu, zostań z nami na zawsze!

  • 12.11.2019, 10:12
  • Agnieszka Piela
Fachowcu, zostań z nami na zawsze! Fot. pixabay.com
Kogo szukają pracodawcy? Dlaczego nie mogą znaleźć?

Od 464 dni właściciel firmy szuka kierowcę samochodu osobowego. W Biłgoraju pracodawca z pocałowaniem w rękę przyjmie cukiernika. Szuka go od 184 dni. Pracodawcy mówi, że rynek pracy rozwaliły rozbuchane świadczenia socjalne i brak szkolnictwa zawodowego. Inną sprawą są zarobki.

Właściciele firm radzą sobie jak mogą. Szukają sami, przez znajomych, korzystają z pomocy prasy m.in. "Kroniki Tygodnia", która od kilku tygodni ma tematyczną stronę "Tu jest praca". Proszą o pomoc powiatowe urzędy pracy. Płacą ciężkie pieniądze wyspecjalizowanym firmom. Szukają i rozkładają ręce.

 – Tragedia. Nie ma kto pracować – narzekają. I dodają:   –Tych którzy mogliby pracować rozleniwiły świadczenia socjalne.

Kierowcę zatrudnię od zaraz

Aktualnie tylko w powiecie zamojskim właściciele firm poprzez Powiatowy Urząd Pracy poszukują 120 pracowników. Od zaraz zatrudnieni zostać mogą m.in. magazynier, pakowacz, pracownik biurowy, ale i kierowcy, spedytorzy, piekarze czy kucharze. Ogłoszenia czasem szybko znikają, znajdując swoich adresatów. Ale są i takie, które "wiszą" dłużej niż rok.

Od  464 dni poszukiwany jest kierowca samochodu osobowego. Jak się okazuje jest to oferta Powiatowego Urzędu Krasnystaw. Dzieje się tak, że miejsce wykonywania pracy jest na terenie pow. zamojskiego. System sczytał dane i przyporządkował do urzędu właściwego miejscu pracy. Dodatkowo, jak nas poinformowano w krasnostawskim urzędzie pracy, oferta ta jest przeznaczona dla pracowników do 30 r. życia. Jest ofertą refundowaną. A pracodawca ma utrzymać miejsce pracy przez 2 lata. Praca w transporcie międzynarodowym z umową na czas nieokreślony.

Cały artykuł dostępny tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

Agnieszka Piela

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
kunta  kinte
kunta kinte 16.11.2019, 16:10
Szukają frajerów za psie pieniądze i na czarno ,czasem odzieło . I to ma być rynek pracy czy targi niewolników ?

Pozostałe