Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 25 kwietnia 2024 04:32
Reklama Baner reklamowy FOOD P

Wspólne chodniki? Gmina jest "za", powiat nie chce porozumienia

Gmina Zamość chciała współfinansować budowę chodników przy drogach powiatowych. Miałyby one powstać w kilkunastu miejscowościach. Propozycję odrzuciły władze powiatu zamojskiego. Wywołało to zdziwienie i niezadowolenie samorządowców z gminy Zamość. Czy jest ono uzasadnione?
Wspólne chodniki? Gmina jest "za", powiat nie chce porozumienia

Prosimy o podjęcie działań i decyzji, których celem będzie wspólne z organami gminy Zamość opracowanie i przyjęcie programu budowy chodników przy drogach powiatowych w gminie Zamość na lata 2020-2023. Proponujemy, aby zawierał on zapisy dotyczące jego wspólnego finansowania – minimum po 300 tys. zł rocznie z budżetu powiatu i budżetu gminy – napisali 25 września radni gminy Zamość w petycji skierowanej do Krzysztofa Rusztyna, przewodniczącego Rady Powiatu w Zamościu. Podpisali się pod nią: Wojciech Suchowicz, przewodniczący RG Zamość, dwaj jego zastępcy oraz kilku radnych.

Chodniki – ważna sprawa

 

Radni uzasadnili, że samorząd Gminy Zamość zamierza w pierwszym kwartale 2020 r. uchwalić wieloletni plan inwestycyjny na lata 2020-2027. Chcą, aby jego elementem był program wsparcia finansowego zadań powiatu zamojskiego w zakresie budowy chodników. Wyjaśniają w petycji, że "jest to reakcja samorządu gminy na wnioski mieszkańców składane w trakcie zebrań wiejskich w 2019 r.". 

Radni podkreślili, że przyjęcie tego programu umożliwi gminie Zamość zabezpieczenie środków finansowych na proponowane inwestycje w wieloletnim planie inwestycyjnym. Wydaje się, że taka propozycja powinna zostać przyjęta przez władze powiatu z otwartymi rękoma. Stało się jednak inaczej. Dlaczego? 

Cały artykuł dostępny tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze

 

 

ReklamaBaner reklamowy firmy GOLDSUN
ReklamaBaner B1 firmy Replika
Reklama
Reklama
Reklama