Wspólne chodniki? Gmina jest "za", powiat nie chce porozumienia

  • 12.11.2019, 09:18
  • Bogdan Nowak
Wspólne chodniki? Gmina jest "za", powiat nie chce porozumienia
Gmina Zamość chciała współfinansować budowę chodników przy drogach powiatowych. Miałyby one powstać w kilkunastu miejscowościach. Propozycję odrzuciły władze powiatu zamojskiego. Wywołało to zdziwienie i niezadowolenie samorządowców z gminy Zamość. Czy jest ono uzasadnione?

Prosimy o podjęcie działań i decyzji, których celem będzie wspólne z organami gminy Zamość opracowanie i przyjęcie programu budowy chodników przy drogach powiatowych w gminie Zamość na lata 2020-2023. Proponujemy, aby zawierał on zapisy dotyczące jego wspólnego finansowania – minimum po 300 tys. zł rocznie z budżetu powiatu i budżetu gminy – napisali 25 września radni gminy Zamość w petycji skierowanej do Krzysztofa Rusztyna, przewodniczącego Rady Powiatu w Zamościu. Podpisali się pod nią: Wojciech Suchowicz, przewodniczący RG Zamość, dwaj jego zastępcy oraz kilku radnych.

Chodniki – ważna sprawa

 

Radni uzasadnili, że samorząd Gminy Zamość zamierza w pierwszym kwartale 2020 r. uchwalić wieloletni plan inwestycyjny na lata 2020-2027. Chcą, aby jego elementem był program wsparcia finansowego zadań powiatu zamojskiego w zakresie budowy chodników. Wyjaśniają w petycji, że "jest to reakcja samorządu gminy na wnioski mieszkańców składane w trakcie zebrań wiejskich w 2019 r.". 

Radni podkreślili, że przyjęcie tego programu umożliwi gminie Zamość zabezpieczenie środków finansowych na proponowane inwestycje w wieloletnim planie inwestycyjnym. Wydaje się, że taka propozycja powinna zostać przyjęta przez władze powiatu z otwartymi rękoma. Stało się jednak inaczej. Dlaczego? 

Cały artykuł dostępny tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

Bogdan Nowak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe