Zamość: Już po remontach ulic. Wreszcie gładko na Okrzei i kilku innych

  • 08.11.2019, 09:00
  • ak
Zamość: Już po remontach ulic. Wreszcie gładko na Okrzei i kilku innych Fot. UM Zamość Ulica Okrzei po zakończeniu wyjątkowo długiego i uciążliwego remontu
Zakończyły się remonty ulic Okrzei i Szwedzkiej w Zamościu, a także Kiepury, Szklarniowej i Zagrodowej. Mieszkańców ucieszył finał zwłaszcza tej pierwszej inwestycji, bo trwała wyjątkowo długa i była bardzo uciążliwa.

Prace drogowe na ul. Okrzei trwały od grubo ponad roku. Przy okazji remontu nawierzchni i budowy chodników renowacji poddawano sieć kanalizacji sanitarnej. Cała ulica była prze wiele, wiele miesięcy rozkopana. Przejechanie nią graniczyło z cudem. Okoliczni mieszkańcy mieli tego dość i kilkakrotnie interweniowali w naszej redakcji.

CZYTAJ TAKŻE: ESY FLORESY NA OKRZEI

Teraz wreszcie ulicą da się normalnie przemieszczać. Położona jest nowa, szeroka na 7 metró nawierzchnia, po obu stronach jezdni są chodniki, przebudowano zatoki przystankowe i postawiono nowe wiaty. Wymienione zostały ponadto latarnie.

CZYTAJ TAKŻE: KOLEJNE PÓŁ ROKU UTRUDNIEŃ NA OKRZEI

Całość prac kosztowała ponad 4,4 mln zł.

Od kilku dni oficjalnie oddana do użytku jest również wyremontowana ulica Szewdzka. Tutaj także przebudowano chodniki, wyremontowano nawierzchnię, przebudowano kanalizację deszczową. Stoi tam również nowy znak drogowy typu "radar", który pokazuje kierowcom, z jaką prędkością jadą. Na inwestycję miasto wydało nieco ponad 3 mln zł.

W zeszłym miesiącu drogowcy zakończyli też prace na ul. Kiepury. Tam jest nowa nawierzchnia i zjazdy z kostki brukowej oraz miejsca parkingowe. Zbudowana zostałą ponadto kanalizacja deszczowa. Prace pochłonęły przeszło 800 ty. zł.

Ostatnio do użytku oddano też ulice Szklarniową i Zagrodową. Na obu jest nowa nawierzchnia, powstały chodniki, stanęły nowe latarnie, położono kanalizację deszczową i teleinformatyczną. Wartość zadania to ok. 2,2 mln zł.

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Z BOKU
Z BOKU 08.11.2019, 12:29
Szkoda tylko, że na ul. Szwedzkiej nikt nie przestrzega przepisów dot. pdwójnej ciągłej .....

Pozostałe