Zamość: Satyrycznie na rocznicę niepodległości - nowa wystawa w BWA

  • 08.11.2019, 08:21
  • red.
Zamość: Satyrycznie na rocznicę niepodległości - nowa wystawa w BWA
Dzisiaj (piątek, 8 listopada) w Biurze Wystaw Artystycznych - Galerii Zamojskiej zostanie otwarta nowa wystawa. Wernisaż przygotowano w ramach obchodów 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Na ekspozycję składają się rysunki satyryczne.

Ta międzynarodowa wystawa zatytułowana "Niepodległość. W 100-lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości" powstała przy okazji nowej edycji kolejnego konkursu pod nazwą "Manufaktura Satyry", organizowanego cyklicznie przez miasto Żyrardów, którego partnerem jest również BWA Galeria Zamojska.

Pomysłodawcą konkursu i jego kuratorem jest Zbigniew Kołaczek, znakomity artysta ilustrator, animator kultury, wielokrotny uczestnik plenerów ilustratorów organizowanych przez zamojskie BWA.

Ekspozycja w galerii przy ul. Staszica będzie dostępna do 8 grudnia. Dzisiejszy wernisaż rozpocznie się o godz. 17.

red.

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe