Gm. Tomaszów Lubelski: W Podhorcach pobiegali dla niepodległej (ZDJĘCIA, WYNIKI)

  • 07.11.2019, 05:36
  • ak
Gm. Tomaszów Lubelski: W Podhorcach pobiegali dla niepodległej (ZDJĘCIA,… Fot. SP Podhorce
Dziewczęta i chłopcy ze Szkoły Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego już pod koniec października uczcili 101. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. W "Podhoreckiej mili niepodległości" wystartowało 62 dzieci i trójka dorosłych.

Biegacze ścigali się na trasie z Kolonii Podhorce do Podhorzec. Rywalizowali w kilku grupach wiekowych.

W kategorii dziewczynek z klas I-II najszybsza była Ewa Nowak, a za nią na metę dotarły Nikola Matej i Hania Sochan. Wśród dziewcząt z klas III-IV wygrała Julia Banasiuk, wyprzedzając Emilię Beń i Karolinę Perec. Katarzyna Jacek była pierwsza w wyścigu dziewczynek z klas V-VI. Kolejne miejsca na podium zajęły: Julia Chmiel oraz Kornelia Litwin. W ostatniej grupie wiekowej (kl. VII-VIII) pierwsza linię mety pokonała Emilia Litwin, a za nią dobiegły Julia Szpinda i Paulina Mandziuk.

Filip Mierzwa zajął pierwsze miejsce w wyścigu chłopców z klas I-II. Na podium stawał też Mateusz Niedorys oraz Wiktor Garbula. W starszej grupie (kl. III-IV) wygrał Mateusz Bednarz przed Jakubem Rzeszutkiem i Arkadiuszem Krupą. Złoty medal w grupie chłopców z klas V-VI zdobył Jakub Garbula, który wyprzedził na mecie Stanisława Rawiaka i Błażeja Kuczmę. W ostatniej kategorii triumfował Kacper Karwan, a za nim znaleźli się Kamil Bednarz oraz Jakub Dziura.

Imprezę organizowała dyrekcja szkoły w podhorcach, nauczyciele wychowania fizycznego, a także Ludowy Uczniowski Klub Sportowy „Podhorce”.

ak

Zdjęcia (10)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe