Matka chciała pomóc dziecku, a dała się okraść. Straciła duże pieniądze

  • 05.11.2019, 14:11
  • ak
Matka chciała pomóc dziecku, a dała się okraść. Straciła duże pieniądze Fot. pixabay.com
Syn był w potrzebie, więc matka pospieszyła z pomocą. W emocjach nie zorientowała się, że ma do czynienia z oszustami. Oddała im swoje oszczędności.

75-letnia mieszkanka Zamościa zgłosiła się do komendy w poniedziałek. Powiedziała, że na numer stacjonarny zatelefonował mężczyzna podający się za jej syna. Mówił, że miał wypadek, był sprawcą, potrącił kobietę, która została ciężko ranna. Chwilę później słuchawkę przejęła osoba podająca się za adwokata. Powiedziała zamościance, że jej syn może uniknąć kary, jeżeli wpłaci odpowiednią sumę.

75-latka zdradziła "prawniczce", jaką gotówkę ma w mieszkaniu. Wówczas kobieta zaczęła ją instruować co do dalszego postępowania. Powiedziała, że lada chwila po pieniądze zgłosi się kurier. Niedługo po tym rzeczywiście pojawił się w mieszkaniu zamościanki. Kobieta przekazała mu 12 tys. zł, a resztę gotówki w obcej walucie.

– Przez cały czas pokrzywdzona rozmawiała z oszustką. Po przekazaniu gotówki 75-latka usłyszała w telefonie męski głos mówiący „mamo bardzo ci dziękuję” i wówczas połączenie telefoniczne zostało zakończone – relacjonuje Dorota Krukowska-Bubiło, rzeczniczka Komendy Miejskiej Policji w Zamościu.

Matka oddzwoniła na numer syna. Mężczyzna był zdumiony tym, co usłyszał. Zapewnił, że w żadnym wypadku nie brał udziału. Wtedy dopiero kobieta zrozumiała, jak perfidnie została oszukana. Zgłosiła sprawę policji.

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe