Szczebrzeszyn: Lustra drogowe są nam potrzebne

  • 07.11.2019, 08:00
  • bn
Szczebrzeszyn: Lustra drogowe są nam potrzebne
Przy tych skrzyżowaniach jest niebezpiecznie, dlatego w ich sąsiedztwie należy ustawić lustra drogowe. Powinny one zdaniem mieszkańców Szczebrzeszyna stanąć u zbiegu ulic: Zamojskiej z Targową oraz Partyzantów i Starą Rozłopską. Zarządca drogi jest jednak innego zdania.

Wniosek o zbadanie możliwości ustawienia luster drogowych przy tych skrzyżowaniach do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad wysłał Henryk Matej, burmistrz Szczebrzeszyna. Odpowiedź podpisana przez Janusza Włodarczyka, kierownika działu technicznego w rejonie Zamość GDDKiA, przyszła do szczebrzeszyńskiego UM jeszcze w sierpniu. Stwierdzono w niej, że ustawienie wnioskowanych luster jest niezasadne. Dlaczego? Na drogach podporządkowanych przy obu skrzyżowaniach stoją już znaki stopu (B-20). Zdaniem zarządcy drogi kierujący pojazdami włączającymi się do ruchu z dróg podporządkowanych są w stanie (po ich zatrzymaniu) właściwie ocenić czy taki manewr jest bezpieczny. 

"Wnioskowane lustra drogowe wypukłe U-18 stosuje się w miejscach, gdzie stojące bezpośrednio przy drodze budynki, słupy, drzewa itp. ograniczają widoczność" – tłumaczył kierownik Włodarczyk. "W omawianych przypadkach wyżej wymienione przeszkody oddziela od drogi jeszcze chodnik dla pieszych, który wyznacza powierzchnię wolną od przeszkód". 

Cały artykuł dostępny tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

bn

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Xyz1
Xyz1 07.11.2019, 15:14
Już było lustro na ul. Klukowskiego przy wyjeździe z ul. Zamkowej. Zostało zerwane w ciągu jednego tygodnia.

Pozostałe