Hrubieszów: Bitwa nad Bugiem powróci

  • 09.11.2019, 07:00
  • par
Hrubieszów: Bitwa nad Bugiem powróci
To już pewne! 27 i 28 czerwca 2020 roku na nadhuczwiańskich błoniach w Hrubieszowie znowu będzie można zobaczyć rekonstrukcję przeprawy wojsk księcia Bolesława Chrobrego w marszu na Kijów w 1018 roku.

Bitwa nad Bugiem jest rekonstrukcją potyczki stoczonej w okolicach Hrubieszowa, pomiędzy wojskami księcia Bolesława Chrobrego i oddziałami kniazia Jarosława Mądrego. Przy ujściu Huczwy do Bugu stoczono jedną z ważniejszych bitew wczesnego średniowiecza na polsko-ruskim pograniczu. Zakończyła się ona szybkim zwycięstwem wojsk dowodzonych przez pierwszego króla Polski.

W 2018 r. w widowisku wzięło udział pół tysiąca rekonstruktorów z 6 krajów Europy. Rekonstrukcję oglądało 5-6 tys. widzów.

Cały artykuł dostępny tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

par

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe