Technikum New Technology w Zamościu stawia na e-sport i robotykę

  • 05.11.2019, 10:00
  • Artykuł partnera
Technikum New Technology w Zamościu stawia na e-sport i robotykę
Pierwsze w Zamościu Technikum Programistyczno-Robotyczne New Technology rozpoczęło od września kształcenie na dwóch kierunkach: technik programista z innowacją e-sport, technik informatyk z innowacją automatyka i robotyka.

Technikum współpracuje z wieloma partnerami na szczeblu rządowym, samorządowym, biznesowym i naukowym w celu poprawy stanu polskiej edukacji zawodowej i dostosowaniu jej do realiów nowoczesnej gospodarki bazującej na koncepcji Przemysłu 4.0.

Przy klasach Technik programista powstały dwie drużyny e-sportowe: dla LoL’a i CS’a. Teamy prowadzą sparingi online, spotykają się o danej godzinie, trenują i poprawiają swoje umiejętności. Co 2 tygodnie przechodzą profesjonalne treningi w pracowni programistycznej Technikum, w trakcie których rozgrywają wspólne mecze i symulacje pod okiem trenera e-sportu. Na zajęciach uczniowie zgłębiają wiedzę z zakresu: branży sportów elektronicznych, marketingu, multimediów, IT oraz zarządzania projektowego. Oprócz zajęć teoretycznych doskonalą swoje umiejętności taktyczne pod okiem profesjonalnego trenera w zakresie wybranej przez siebie gry – League of Legends lub Counter-Strike: Global Offensive.

Uczniowie Technikum biorą również aktywnie udział w ogólnopolskich wydarzeniach związanych z programowaniem i e-gamingiem. Dla przykładu w październiku uczestniczyli w Tygodniu Kodowania Codeweek 2019 oraz w ogólnopolskiej konferencji Esport & Gaming Forum.

Przy Technikum New Technology działa również młodzieżowa drużyna robotyczna New Tech 7570, która założyła i prowadzi dwie nowe drużyny robotyczne kategorii First Tech Challenge dla uczniów Technikum.

– Podczas warsztatów uczymy nowe teamy wyłącznie praktycznych umiejętności, niezbędnych do występów w zawodach robotycznych. Aktualnie przygotowujemy się z drużyną New Tech 7570 na międzynarodowe zawody, które odbędą się w Nowym Jorku w marcu 2020 – mówi kapitan drużyny Przemysław Huzar. – Zapraszamy każdą firmę technologiczną z Zamościa lub regionu, która zechciałaby zostać naszym partnerem. Oferujemy niebanalne formy współpracy i promocji.

15 grudnia Technikum New Technology organizuje również zawody robotyczne First Lego League dla dzieci 9-14 lat. Drużyny budują z kloców Lego i programują roboty wykonujące określone zadania konkursowe. Na ocenę końcową drużyny składa się projekt robota, wykonanie misji turniejowych, praca zespołowa oraz przygotowanie i prezentacja projektu badawczego dotyczącego problematyki miast.

www.newtech.edu.pl

 

New Tech Team 7570 – www.newtechteam.pl

Technikum New Technology – www.newtech.edu.pl

Fundacja Z Robotem za Rękę – www.zrobotemzareke.pl

 

 

Artykuł partnera

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe