Córka zginęła, żal pozostał

  • 05.11.2019, 15:00
  • lew
Córka zginęła, żal pozostał Ojciec 15-latki zadaje pytanie, z jaką prędkością poruszał się kierowca mazdy, skoro jego córka "przeleciała" pod zderzeniu z autem ok. 20 m dalej.
Prokuratura uznała, że kierowca, który w Różańcu Drugim śmiertelnie potrącił 15-latkę, nie miał szans na jej zauważenie. Najbliżsi nastolatki nie zgodzili się z decyzją śledczych, ale sąd uznał, że była ona prawidłowa. Według rodziców pokrzywdzonej obie instytucje zaniechały wnikliwego rozpatrzenia zdarzenia.

Do tragedii doszło 29 grudnia ub. roku po godz. 17 w Różańcu Drugim (gm. Tarnogród). Jadący mazdą mieszkaniec województwa śląskiego wjechał w 15-letnią Agnieszkę, która szła lewą stroną drogi wraz z koleżanką. Nastolatka zmarła na skutek ciężkich obrażeń.

Prokuratura Rejonowa w Biłgoraju ustaliła, że do wypadku doszło na nieoświetlonym odcinku drogi i przy padającym deszczu. Według biegłego z zakresu ruchu drogowego i techniki samochodowej, jadący z prawidłową prędkością kierowca nie miał szans na ominięcie pieszej albo skuteczne zatrzymanie się przed nią. To pokrzywdzona w warunkach ograniczonej widoczności na widok nadjeżdżających z obydwu kierunków oświetlonych samochodów mogła i powinna usunąć się z jezdni na pobocze. Zaznaczono, że ani 15-latka, ani jej rówieśniczka nie miały na sobie elementów odblaskowych, na dodatek pokrzywdzona korzystała z telefonu komórkowego.

Cały artykuł dostępny tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

lew

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe