Szacunek dla wolontariuszy

  • 07.11.2019, 05:57
  • wd
Szacunek dla wolontariuszy
Po raz kolejny wolontariusze m.in. z Zamościa, Tomaszowa Lubelskiego, Ulhówka uczestniczyli akcji Porządkujemy Zapomniane Cmentarze Pogranicza 2019 i Zapal Znicz na Pograniczu 2019. Dzięki nim przed 1 listopada na zapomnianych grobach Polaków nie tylko zapłonęły znicze.

26 października rano do wyjazdu na Cmentarze Pogranicza gotowych było 41 wolontariuszy, w tym żołnierzy WOT z 2 brygady WOT z Lublina, którzy zajęli się cmentarzem w Ostrowie. 

 – Kpt. Damianowi Stanuli należą się ogromne podziękowania. Ok. 0,5 ha krzaków, traw i pojedynczych drzew zostało usuniętych, to naprawdę olbrzymia praca – mówił po powrocie Mariusz Skorniewski, prezes Stowarzyszenia Stowarzyszenie Robim Co Możem , koordynator akcji.

Wolontariusze byli doskonale zorganizowani i zdeterminowani, by zrobić jak najwięcej.  

– Zostaliśmy podzieleni na trzy grupy robocze. Odwiedziliśmy Czerwonograd, Ostrów, Uhnów, Bełz i Staje. W ruch poszły piły, kosy, sekatory, garbie, szczotki. Moja grupa pracowała w Czerwonogradzie. Po całym dniu pracy efekty były widoczne – komentuje Elżbieta Witkowska z Zamościa.

 Grupa pracująca na cmentarzu w Uhnowie rozpoczęła pracę po uroczystej mszy św. sprawowanej przez ks. Wiesława Mokrzyckiego

Cały artykuł dostępny tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

wd

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe