Gm. Trzeszczany: Komu brak dobrej woli?

  • 05.11.2019, 07:30
  • Mariusz Parol
Gm. Trzeszczany: Komu brak dobrej woli? Wójt Stanisław Czarnota przekonywał komisję, że "wielokrotnie wyrażał chęć do współpracy i rozmów, ale jak dało się zauważyć były to chęci jednostronne"
Narasta konflikt pomiędzy seniorami z Nieledwi i pochodzącym z tej samej miejscowości wójtem gminy Trzeszczany.

Wójt Stanisław Czarnota deklaruje chęć współpracy i porozumienia z seniorami z Nieledwi. Oni także chcieliby wyjaśnić wszystkie nieporozumienia i zacząć normalnie współpracować. Tymczasem wszystkie negocjacje i rozmowy kończą się fiaskiem.

Pod koniec lipca seniorzy z Nieledwi napisali do prokuratury skargę na wójta gm. Trzeszczany i dyrektora tamtejszego GOK-u. Zarzucili im utrudnianie działalności, różne pomówienia, nękanie oraz oszczerstwa. Prokuratura nie dopatrzyła się w skardze niczego, co nosi znamiona przestępstwa i przekazała ją do rozpatrzenia przewodniczącemu Rady Gminy Trzeszczany. Przewodniczący Mariusz Pietnowski przekazał skargę szefowej Komisji Skarg i Wniosków Krystynie Prystupie

Pięcioosobowa komisja zebrała się 23 sierpnia. W posiedzeniu uczestniczyli również wójt gminy Trzeszczany Stanisław Czarnota, przewodniczący RG Mariusz Pietnowski, dyrektor GOK w Trzeszczanach Stanisław Wojczuk oraz adwokat Andrzej Dec z kancelarii prawnej obsługującej gminę Trzeszczany. Zabrakło jedynie autorów skargi – seniorów z Klubu "Platan" w Nieledwi. Nikt ich nie zaprosił na to posiedzenie komisji.

Cały artykuł dostępny tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

Mariusz Parol

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (44)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Srasia
Srasia 16.11.2019, 10:42
Platany uciekli z mediacji jak oparzeni. Plesc farmazony przed kamera kazdy potrafi ale jak trzeba zmierzyc sie z konsekwencjami to rorka mieknie :-)
Jureczek
Jureczek 17.11.2019, 20:04
O to czekamy na artukuł
Janek
Janek 09.11.2019, 18:13
Może by tak inny temat podrzucić bo temat wójta mi już się przejadł....jakieś propozycje?
Hanuśhania
Hanuśhania 09.11.2019, 19:42
proponuję dyrektora GOKu, ten to dopiero ma polot do pisania projektów zafriko i bajania .
Haha
Haha 09.11.2019, 20:46
Projekty mówisz hmm..
Osp
Osp 07.11.2019, 20:42
Nieledewska OSP 100 lat miała to się wie.
Pięknie było pochwały,medale ,przemowy,
wódki w gaśnicach i inne honory.
Pierś dumnie wypinali druhowie
przyjmując ordery
do zdjęć pozowali i do kamery.
Po tej wspaniałej uroczystości
zaprosili na obiad swoich gości.
I nic w tym złego by nie było,
gdyby nie to ,co teraz się wydarzyło.
Nasi dziadkowie jak OSP zakładali
to potem ludzkie życie i dobytek ratowali.
Chcieli aby OSP chlubą Nieledwi była
skrzywdzonych i biednych ludzi broniła.
Dzięki Bogu,że dziadkowie internetu nie mają
i tego wszystkiego teraz nie czytają.
Nie tak Was wychowywali,
nie po to życie Wam dawali.
Pożary czasem się w okolicy zdarzają
lecz nasi druhowie to w d.... mają
i tylko św.Floriana oblewają.
Remizę chcą wyremontować ,
po to, aby mieć gdzie balować.
Zamiast zająć się swoją służbą,
mundury przywdziewają galowe
i skargi zgłaszają nowe.
Swoją naukę pobierali od najlepszych w te klocki,
naszych seniorów ,co donosy tworzą pod osłoną nocki.
xxx
xxx 08.11.2019, 15:17
A twego męża nie było i tak cię to boli he he
...
......
...... 08.11.2019, 15:26
,Raczej żony, a miała być.
xxx
xxx 08.11.2019, 15:36
To ty taki sam analfabeta jak ona hi hi
Poeta tylko głowa nie ta
Poeta tylko głowa nie ta 07.11.2019, 21:25
Co za jełop ten paszkwil pseudo-poeta, tylko głowa nie ta, na górze umieścił, wypociny mierne, dno autora kompletne, co za błazen na strażaków najeżdża?? Weź człowieku opamiętaj się, otrząśnij się zanim publiczne wpisy umieścisz, bo za taki wybryk kodeks karny albo cywilny może cię oświecić!
Projekty unijne
Projekty unijne 07.11.2019, 21:38
Nikogo nie obraża.,orawda w oczy kole. To wy zaczęliście wierszem gadać.Z wami jest taki problem jak wy to cacy ale o was to już be.
JaN
JaN 08.11.2019, 08:59
Jak Kali ukraść to dobrze ale jak Kalemu ukradli to źle!
Niezależny
Niezależny 07.11.2019, 09:36
Nikt nie może zrozumieć kto nie miał bezpośrednio kontaktu z Wójtem w tym temacie.Toczą się procesy sądowe założone przez p.Wójta przecieko przedstawicielom OSP i Platanu,były już mediacje i trudno wypracować porozumienie bo nie dobrej woli ze strony władzy, są tylko stwierdzenia że ja chcę a oni nie chcą.To wszysto jest w żeczywistości odwrotnie.Kto ma pieniądze i władzę ten jest górą.
💋
💋 10.11.2019, 12:46
Kochaniutka prawda zwycięży, wcześniej czy później. Tylko smród pozostanie na przyszłe pokolenia. Każda osoba z tej pseldo afery zapisała się opowieściach lokalnych.
Kids
Kids 10.11.2019, 17:08
Czyli co? Nie było zakopanych śmieci? Podrabiania dokumentów? Propozycji korupcyjnej?
Bono
Bono 14.11.2019, 15:25
A znalazla prokuratura te smiecie ?
💋
💋 10.11.2019, 18:48
Zaczęła się sprawa sadowa, zobaczymy czy zarzuty były prawdziwe czy naciagane
Wiem jedno, ktoś na tym wyjdzie jak ZABŁOCKI na mydle.
JaN
JaN 07.11.2019, 10:41
Moim zdaniem lekka przesada. Wójt jak wójt, a każdy z nas na jego miejscu zachowywał by się pewnie podobnie. Skoro Platanowi można skarżyć wójta po wszystkich instancjach zaczynając od Starosty Powiatu a kończąc na Prezydencie RP, nie mówiąc już o doniesieniach do Prokuratora to dlaczego wójtowi, który jest normalnym człowiekiem tak jak my wszyscy, nie można dochodzić sprawiedliwości i pozwania oszczerców do sądu. Widać ma ku temu podstawy skoro tak czyni. Każdemu z nas bez względu jaką funkcję sprawuje, przysługuje prawo do obrony swej godności. Doskonale pamiętam czasy kiedy to trzy Panie (w większości z Nieledwi) kilkanaście lat temu ciągały urzędującego wójta po sądach i prokuratorach. Widocznie w tej miejscowości to już tradycja.
Janek
Janek 06.11.2019, 21:58
Hazard to zgubna rzecz stawiasz na niewłaściwego konia a mimo to dalej grasz.
Misiek
Misiek 06.11.2019, 21:22
Czy ktoś z piszących te bzdurne komentarze plujące jadem w kierunku wójta potrafi mi powiedzieć kiedy miało miejsce wygnanie czy też wyrzucenie Platana z GOK-u w Nieledwi? Z tego co wiem, to cały dobytek uciemiężonych seniorów nadal znajduje się w Domu Kultury w Nieledwi a oni sami, zgodnie ze swoim życzeniem, mają do dyspozycji każdą środę.Czyżby coś się zmieniło w ostatnich tygodniach? Bo jeżeli nie to może ktoś wyjaśni po co i czemu ma służyć ta cała parodia oparta na kłamstwie? Przecież na kłamstwie nikt jeszcze niczego nie zbudował.
Bonicacy
Bonicacy 06.11.2019, 21:39
Większość piszących i tak pewnie nie zada sobie trudu by to sprawdzić jak już pokazało wiele wątków tutaj poruszonych. Komuś to służy napewno.
Anetka
Anetka 06.11.2019, 07:31
Czyli co referendum?
Bono
Bono 06.11.2019, 18:57
Tak ! Oglaszam referendum w sprawie odwolania Stanislawy P. z funkcji przewodniczacej kulubu Plotyn.
Kto jest za :-)
Uodo
Uodo 05.11.2019, 13:30
Ja też z tym wójtem za groma dogadać się nie mogę, w dodatku strach o coś pytać, bo urzędnicy nawet danych osobowych mieszkańców nie potrafią upilnować, przeciekają numery kont, adresy, numery telefonów, działek, jaja jak berety !
Bono
Bono 06.11.2019, 18:55
Platan pisal skargi na zlego Wojta juz wszedzie, do wojewody, Prezydenta RP, Watykanu a nawet do Prokuratury w Hrubieszowie. Zaden z ww. organow nie zajal sie skargami :-) Czy to przypadek a moze skargi sa belkotem i litania żali.
Re OSP
Re OSP 05.11.2019, 21:10
Wilkowyje, Wilkowyje, Kozioł mówi, Gwiazdka wyje.
Gwiazdka prawdy nie uznaje i publice blew sprzedaje.
W Wilkowyjach lud nie głupi i ma prawdę Gwiazdki w d.....
Problem Gwiazdka ma potężny, coraz bardziej umysł pręży.
Umysł pręży, jadem pluje ze swym wojskiem lud buntuje.
A że wojska ma niewiele, marny efekt, nikt nie mdleje.
Byłaś w TV, byłaś w prasie teraz radio jest na czasie.
Oj Gwiazdeczko moja miła minął czas gdy dobrze żyłaś.
Żyłaś tak jak w szklanej bani za to teraz lud Cię gani.
Oj opanuj się nieboże, nawet sołtys nie pomoże.
Chociaż chłop muskuły pręży, Czerepacha nie zwycięży.
Prokurator, sąd czy skarga nie jest obca Gwiazdki gniazda.
Żyj po ludzku Gwiazdko miła bo w jedności zawsze siła.
Kozioł nie chce Twojej krzywdy lecz te hece już mu zbrzydły.
Siądź odpocznij szkoda zdrowia nie męcz ucha dość bezmózgowia.
Ludzie mają dość groteski słuchać jak szczekają pieski.
My normalny lud z tej Gminy mamy dość z Waszej przyczyny,
intryg, kłótni, sporów, waśni koniec już pisania baśni.
Opamiętać się należy bo bicz Boży wnet uderzy.
Klops
Klops 06.11.2019, 15:01
Ot, widziala żaba jak konia kują i sama nogi podstawia...
Uia
Uia 07.11.2019, 05:31
Szkoda wam że wasze wiejskie rymy ktoś umie sparadiowac.
Gt
Gt 06.11.2019, 09:38
Najbardziej mi żal ludzi którzy nie widzą że wójt opowiada im bajki, a oni wierzą jak te cielatka z braku wiedzy lub zwykłej naiwności
Marko
Marko 06.11.2019, 09:46
Czasy gdy mówiono że czarne to białe minęły. Oglądałam sesje, wstyd mi za tych odchodzacych ludzi. Tyle jadu że można obdzielic sąsiednie gminy.
xxx
xxx 05.11.2019, 22:57
Brawo ten wierszyk jest dużo lepszy niż ten z osp.
Temat Plutona już jest taki nudny .Na ostatniej sesji pokazali co potrafią ,czyli wykrzyczeć swoje ,bo nam się należy a potem dyla, jak zwykle.
Słoniu
Słoniu 06.11.2019, 14:52
Przeskarż ich... Tyle tylko potrafisz...
AC
AC 07.11.2019, 06:47
Ać,boli?
Twój niemiecki kochanek
Twój niemiecki kochanek 07.11.2019, 13:34
Jeszcze się zdziwisz😘
Litosci
Litosci 06.11.2019, 10:50
Pluton Platan dla ciebie widzę jedno i to samo nie masz podstawowej wiedzy co znaczy jedno, a co drugie, dlatego stoisz po tamtej stronie. Z braku podstaw wiedziy i inteligencji
Elo
Elo 06.11.2019, 11:55
Jedna różnica, ci nie mają broni
xxx
xxx 06.11.2019, 11:02
Brak wiedzy jest po Twojej stronie taka nazwa jest teraz używana potocznie ,dla członków tej grupy i to nie jest przejęzyczenie.Pozdrawiam inteligentnie i życzę miłego dnia.
Mieszkaniec swiadomy
Mieszkaniec swiadomy 06.11.2019, 11:10
To gratuluję kreatywności. Co wpis to jeszcze bardziej się pograzasz bo pokazujesz swój poziom. Ty mi lepiej odpowiedz dlaczego organizacje z Nieledwi nie mogą korzystać z obiektu Gok?! Dlaczego wójt najpierw kazał wynosić się stamtąd sportowcom potem seniorom. Dla kogo więc ten obiekt?
😭
😭 06.11.2019, 11:46
Większość tz sportowców wyniosło się po zainstalowaniu kamer w budynku GOK.
Dalej lama
Dalej lama 06.11.2019, 15:11
Pewnie przez tzw. operatora dźwięku i mikrofonów?
Mieszkaniec
Mieszkaniec 06.11.2019, 12:37
Ty zamiast opowiadać brednie zacznij mówić konkrety. Klub w tej miejscowości istniał ponad 40 lat, a jeden człowiek zniszczył to. Pytam, co teraz dzieje się na stadionie. Z kim rywalizuje nasza młodzież w sporcie, jakie zdolności rozwija. Jedyna wątpliwa promocja tej gminy to pojawiające się artykuły o wojnie wójta z kolejnymi grupami społecznymi. Czy tak ma wyglądać służba publiczna?
Fr
Fr 06.11.2019, 09:34
Ty lepiej odpowiedz komu służy wójt? A komu powinien służyć. Dla kogo istnieje GOK bo na pewno nie dla mieszkańców Nieledwi i nie dla organizacji z tej miejscowości
JaN
JaN 06.11.2019, 22:21
Z tego co mi wiadomo to w Nieledwi istnieje na ten moment trzy organizacje: OSP, KGW, i Stowarzyszenie Płomień Spartan Nieledew. Pluton nie jest żadną organizacją, nie ma jakiejkolwiek osobowości, jest to zwykła grupka ludzi która się zbiera by wypić herbatkę i pogadać albo inaczej, grupa nieformalna bez jakichkolwiek uprawnień. Z trzech w/w Płomień Spartan zawiesił działalność bo nie chce się im nic robić, wolą opluwać władze samorządowe, że rzekomo ich zlikwidowały a tak naprawdę, to te władze mają w ich sprawie tyle do powiedzenia, co Żyd za okupacji bo nic im do działalności Stowarzyszenia, KGW w Nieledwi współpracuje z GOK-iem i korzysta wtedy kiedy jest taka potrzeba, korzysta z pomieszczeń GOK, a OSP ma swoją świetlicę więc GOK im do niczego nie jest potrzebny. Przykro mi, ale nie rozumiem o co tak naprawdę chodzi w tej wypowiedzi!
Kapitan Bomba
Kapitan Bomba 06.11.2019, 21:29
A komu przysłużył się pluton? Dalej wojenki w imię czego lub kogo tak naprawdę? Niby takie wielkie słowa o próbie porozumienia. Czy tak jest? Śmiem twierdzić że nie. Gdyby tak było to prowadzono by konkretne rozmowy a tak tylko jest dalej szukanie sensacji na siłę. Tak to ma wyglądać?

Pozostałe