Dziecko zmarło, lekarze nie zawinili

  • 05.11.2019, 06:00
  • lew
Dziecko zmarło, lekarze nie zawinili Fot. pixabay.com Lekarze z Biłgoraja ustalili, że dzieckiem powinni się zająć specjaliści z Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie. Ale maluch nie doczekał transportu...
Chłopczyk zmarł w biłgorajskim szpitalu zaraz po porodzie, ale prokuratura nie dopatrzyła się w działaniu lekarzy błędów. Zgon noworodka był następstwem niewydolności krążeniowo-oddechowej. W dziesięciostopniowej skali Apgar maluch otrzymał zaledwie 1 pkt.

Ciężarna mieszkanka powiatu biłgorajskiego zgłosiła się do miejscowego szpitala na początku kwietnia ub. roku. 35-latka skarżyła się na bóle brzucha. Przyjęto ją na oddział położniczy, gdzie potwierdzono, że cierpi na kolkę nerkową. W związku z tym, że podczas badania kardiotokograficznego (KTG) stwierdzono nieprawidłowości w zapisie, mogące świadczyć o martwicy płodu, postanowiono w trybie pilnym przeprowadzić cesarskie cięcie. Chłopczyk urodził się bez oddechu, ale udało się mu go przywrócić. W dziesięciostopniowej skali Apgar, która stosowana jest do oceniania stanu noworodków, maluch otrzymał zaledwie 1 punkt.

Cały artykuł dostępny tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

lew

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe