Tyszowce: Kranówka wraca do normy. Po przegotowaniu nadaje się do spożycia

  • 31.10.2019, 13:16
  • ak
Tyszowce: Kranówka wraca do normy. Po przegotowaniu nadaje się do spożycia Fot. pixabay.com
Jest szansa na to, że niedługo mieszkańcy Tyszowiec i okolicznych wiosek będą mogli już normalnie korzystać z wody, która płynie z kranów w ich domach. Jeszcze nie jest zupełnie czysta, ale nadaje się do spożycia. Tyle, że po przegotowaniu.

Komunikat w tej sprawie wydało właśnie miejscowe Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych. Wynika z niego, że sanepid warunkowo dopuścił kranówkę do spożycia. Wodę można pić i wykorzystywać do przygotowania posiłków po wcześniejszym, co najmniej dwuminutowym przegotowaniu. Bez tych zabiegów można jej używać do kąpieli, a także prac porządkowych.

Przypomnijmy, że problemy z wodociągiem w Tyszowcach trwały od tygodnia. Wówczas w wodzie stwierdzono obecność enterokoków, bakterie z grupy coli oraz przekroczoną normę mikroorganizmów. Problem mieli mieszkańcy Tyszowiec, a także Zamłynia i miejscowości Klątwy. Pisaliśmy o tym TUTAJ.

Tyszowieckie PUK zapewnia, że wodociąg, mimo poprawy sytuacji, nadal będzie czyszczony.

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (7)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
WODA
WODA 02.11.2019, 14:22
Czas na czystą wodę i czyste ręce władzy .Ile lat ten bajzel będzie trwał ??? Jaja sobie z nasz robią od lat , jak długo ta brudna woda i władza mącić będzie .PUK rozwiązać to siedlisko całego tego zamieszania i braku kompetencji .
WODA
WODA 02.11.2019, 14:22
Czas na czystą wodę i czyste ręce władzy .Ile lat ten bajzel będzie trwał ??? Jaja sobie z nasz robią od lat , jak długo ta brudna woda i władza mącić będzie .PUK rozwiązać to siedlisko całego tego zamieszania i braku kompetencji .
Lolek
Lolek 01.11.2019, 11:30
Bakterie coli to przecież bakterie kałowe z odchodów. Czyli do ujęcia dostały się szamba wpuszczane do studni. Takich inteligentów nie brak. Można mówić że problem opanowany ale to nie parawda. Ludzie sami się wytrują.
Ktoś co korzysta z tej wody.
Ktoś co korzysta z tej wody. 01.11.2019, 07:26
Ta woda. nie dośćj że jest zanieczyszczona. to jest bardzo droga. metr sześcienny kosztuje jak w Warszawie.
Kto tam
Kto tam 31.10.2019, 15:12
Jakiej normy? Przecież nadal jest zanieczyszczona! I nie mozna jej podawać dzieciom. Chemia cofnęła tylko sytuację o tydzień. A problemy z wodą puk ma juz od kilku tygodni i nie widać końca.
Wodnik
Wodnik 01.11.2019, 03:16
Normom jest to że strach pić tą wodę bez przegotowania!
No brawo, brawo!
Czas pomyśleć o premiach za opanowanie tego "incydentu"
Michas
Michas 31.10.2019, 14:01
Uuuu. BRAVO WZPANIALY PANIE PREZESIE. BRAWO!!!!

Pozostałe