Zamość: 50 nowy dawców. To efekt Komórkomanii w I LO

  • 03.11.2019, 09:09
  • ak
Zamość: 50 nowy dawców. To efekt Komórkomanii w I LO Fot. I LO Zamość
Aż 50 osób zdecydowało, że jeśli zajdzie taka potrzeba, podzielą się szpikiem kostnym z osobami chorującymi na nowotwory krwi. To efekt akcji, którą fundacja DKMS przeprowadziła w środę (30 października) w I Liceum Ogólnokształcącym im. Jana Zamoyskiego w Zamościu.

Rejestracja w bazie dawców jest prosta i nie trwa długo. Polega na wstępnym wywiadzie medycznym, wypełnieniu formularza z danymi osobowymi oraz pobraniu wymazu z błony śluzowej wewnętrznej strony policzka.

Na spełnienie tych formalności zdecydowało się podczas akcji w I LO około 50 osób. To ważne, by takich ludzi było jak najwięcej, bo znalezienie bliźniaka genetycznego jest bardzo trudne.

ak

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
dawc
dawc 03.11.2019, 14:38
Wszystko dobrze tylko że to fundacja niemiecka organizujcie dla polskiej organizacji

Pozostałe