Gm. Sitno: Policjanci i ich pies odwiedzili dzieci z Kornelówki

  • 30.10.2019, 13:42
  • Źródło: KMP Zamość
Gm. Sitno: Policjanci i ich pies odwiedzili dzieci z Kornelówki Fot. KMP Zamość
Zamojscy policjanci, przewodnicy psów służbowych odwiedzili dzieci z przedszkola i szkoły podstawowej w Kornelówce (gm. Sitno). W czasie spotkania uczniowie dowiedzieli się, jak należy reagować w przypadku napotkania agresywnego psa. Dzieci miały także możliwość poznania specyfiki pracy policyjnego czworonoga i jego umiejętności.

Dzieci ze szkoły podstawowej oraz niepublicznego przedszkola w Kornelówce spotkały się z policjantami z zamojskiej komendy. Mundurowym towarzyszył pies służbowy Ibar, który wzbudził największe zainteresowanie wśród małych uczestników spotkania. Przedszkolaki i uczniowie dowiedzieli się, jak reagować w przypadku napotkania na swojej drodze obcego agresywnego psa. Każdy przećwiczył tzw. pozycję żółwia.

Policjanci wskazali także jak po wyglądzie i zachowaniu rozpoznać nastrój i zamiary czworonoga. Dzieci miały również wiele pytań na temat pracy policyjnego czworonoga, na które odpowiadał jego przewodnik st. sierż. Artur Lipski wspólnie z mł. asp. Markiem Mackiem. Policjanci wyjaśnili słuchaczom, do czego psy wykorzystywane są w policji, w jaki sposób wygląda służba z czworonogiem oraz jak należy go pielęgnować.

Dodatkową atrakcją dla przedszkolaków było wspólne czytanie literatury. W ramach ogólnopolskiego projektu „Mały Miś w Świcie Wielkiej Literatury” policjant przeczytał dzieciom bajkę.

Źródło: KMP Zamość

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe