Co z biogazownią w Turobinie? Prokuratura wszczęła śledztwo

  • 30.10.2019, 05:18
  • lew
Co z biogazownią w Turobinie? Prokuratura wszczęła śledztwo Przez jedną z dwóch działek, którymi nie dysponuje inwestor, przebiega droga gminna.
Prokuratura Rejonowa w Biłgoraju wszczęła śledztwo w kierunku złożenia fałszywego oświadczenia przez spółkę Eko-Farmenergia 6, która pod Turobinem planuje budowę biogazowni. Przy przenoszeniu warunków pozwolenia na budowę firma nie wykazała, że nie jest dysponentem dwóch działek.

O zamieszaniu wokół planowanej na terenie byłego składu buraczanego przy trasie Turobin – Żabno inwestycji pisaliśmy kilka razy. Przypomnijmy, że budową elektrociepłowni biogazowej zainteresowana była jeszcze w 2008 r. lubelska firma Bioenergia. W zeszłym roku pojawił się nowy inwestor, czyli stołeczna spółka Eko-Farmenergia 6, która od Bioenergii wykupiła całą dokumentację i zamierza za ok. 40 mln zł wybudować biogazownię. Ale w czerwcu wójt Turobina Andrzej Kozina otrzymał od Eko-Farmenergii 6 informację, że w podpisanej przed rokiem z ówczesnym wójtem Eugeniuszem Krukowskim umowie dzierżawy gminnych gruntów pod tę inwestycję nie wpisano dwóch działek i potrzebny jest aneks.

Cały artykuł dostępny tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

lew

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe