Namalowali i wygrali

  • 01.11.2019, 12:00
  • AP
Namalowali i wygrali Laureaci na gali 70-lecia Krwiodawstwa na Lubelszczyźnie
17 października podczas obchodów 70-lecia krwiodawstwa na Lubelszczyźnie podsumowano Wojewódzki Konkurs Plastyczny "Twoja krew, życie innych".

Do konkursu przystąpiło 149 szkół. Uczniowie przygotowali 510 prac. Jury nagrodziło 27 z nich, w tym 6 uczniów z naszego regionu. 

W kat. szkoły podstawowe kl. I-III trzecie miejsce zajęła Monika Jańczuk (SP im. T. Kościuszki w Husynnem). Wyróżnienia przyznano Pauli Wilczyńskiej (SP nr 1 im. B. Prusa w Hrubieszowie) i Emilii Oremus (SP im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Majdanie Wielkim). W kat. szkoły podstawowe klasy IV-VI drugie miejsce zajęła Maja Obst (SP w Miączynie). 

W kategorii szkoły ponadpodstawowe/ponadgimnazjalne przyznano wyróżnienia Marii Jachtomie (I Liceum Ogólnokształcące im. Jana Zamoyskiego w Zamościu) i Pawłowi Pieczykolanowi  (Regionalne Centrum Edukacji Zawodowej w Biłgoraju). Organizatorem konkursu było RCKiK i Kuratorium Oświaty w Lublinie. 

AP

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe