Gm. Komarów-Osada: Poszedł do lasu na spacer, znalazł niewybuch

  • 28.10.2019, 11:06
  • ak
Gm. Komarów-Osada: Poszedł do lasu na spacer, znalazł niewybuch Fot. KMP Zamość
To już kolejny taki przypadek w ostatnim czasie. Kolejny niewybuch z czasów II wojny światowej został tym razem znaleziony w lesie niedaleko Zubowic w gm. Komarów-Osada.

Na pocisk natrafił w niedzielę (27 października) mężczyzna, który spacerował po lesie. Niewybuch był spory, miał ok. 30 cm długości i 10-centymetrową średnicę. Leżał w odległości ok. pół kilometra od najbliższych zabudowań.

Mieszkaniec gminy Komarów zaalarmował policjantów z Łabuń i doprowadził ich we właściwe miejsce. Zabezpieczyli znalezisko. Wkrótce do lasu dojechał patrol saperski. Żołnierze mają się zająć zneutralizowaniem pocisku.

– Pamiętajmy, że niewybuchy i niewypały mogą być bardzo niebezpieczne – przypomina Dorota Krukowska-Bubiło, rzeczniczka Komendy Miejskiej Policji w Zamościu. – Dlatego nie wolno ich przenosić, dotykać czy też rozbrajać. 

CZYTAJ TAKŻE: POCISK PRZELEŻAŁ W STAWIE OD CZASU WOJNY

CZYTAJ TAKŻE: PRZYWIEŹLI DO CUKROWNI BURAKI "Z WKŁADKĄ"

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe