Józefów: Obywatelu, kompostujesz – zyskujesz

  • 29.10.2019, 08:00
  • Leszek Wójtowicz
Józefów: Obywatelu, kompostujesz – zyskujesz
Z przeprowadzonej kalkulacji kosztów wynika, że gmina Józefów dokłada do interesu, dlatego od nowego roku mieszkańcy więcej zapłacą za odbiór śmieci. Na zniżkę mogą liczyć ci, którzy zdecydują się na kompostowanie odpadów roślinnych. Czy inne samorządy pójdą wkrótce w ślady Józefowa?

Gmina nie może zarabiać na śmieciach ani do nich dokładać – mówi burmistrz Józefowa Roman Dziura. – System ma się bilansować, natomiast z przeprowadzonej kalkulacji wynika, że od stycznia dokładamy jako gmina do systemu gospodarowania odpadami komunalnymi. Takie rozwiązanie coraz częściej kwestionują regionalne izby obrachunkowe i sądy administracyjne, stąd też propozycja nowych stawek opłat.

Obecnie osoba, która mieszka sama, płaci za odbiór śmieci 10 zł miesięcznie, dwie osoby – 20 zł, a stawka dla gospodarstw domowych, w których są trzy i więcej osób wynosi 25 zł miesięcznie. – Doszliśmy do wniosku, że kosztem małych rodzin obsługiwaliśmy duże – mówi burmistrz Roman Dziura. – Bonus dla większych rodzin dalej będzie obowiązywał, ale został on nieco zmodyfikowany.

Cały artykuł dostępny tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

Leszek Wójtowicz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe