Co będzie z przejściem w Kryłowie? Bez gigantomanii, proszę!

  • 29.10.2019, 07:15
  • Mariusz Parol
Co będzie z przejściem w Kryłowie? Bez gigantomanii, proszę!
Pod koniec minionej kadencji Sejmu trzej posłowie zapytali Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji o plany budowy przejścia granicznego w Kryłowie. W odpowiedzi dostali dyplomatyczne ogólniki. Zapytaliśmy mieszkańców Kryłowa, czy nadal są zainteresowani budową przejścia Kryłów – Krzeczów.

Pierwsze wzmianki o zamiarach budowy przejścia granicznego Kryłów – Krzeczów pojawiły się kilkanaście lat temu. O potrzebie jego budowy najgłośniej mówiono w 2012 r., gdy w Polsce i na Ukrainie organizowano Mistrzostwa Europy w piłce nożnej. Właśnie wtedy gubernator obwodu wołyńskiego Borys Klimczuk oficjalnie poinformował o planach budowy przejścia.

Miliony złotych

Kilka miesięcy temu posłowie Maciej MasłowskiPaweł Skutecki i Paweł Szramek zapytali ministra administracji i spraw wewnętrznych, czy koncepcja budowy przejścia granicznego Kryłów – Krzeczów została zarzucona, a jeżeli nie, to jakie są ewentualne plany w tej kwestii.

 Pod koniec września Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji odpowiedziało na interpelację. Same ogólniki, żadnych szczegółów.

Cały artykuł dostępny tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

Mariusz Parol

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Mieszkam Tu
Mieszkam Tu 08.11.2019, 12:11
Gdyby wójt był wójtem to już by byłp.Lechu wracaj!
Anton
Anton 05.11.2019, 07:56
na uj to mieszkańcom potrzebne ino wincyj ukrów bydzie

Pozostałe