PKP wyda miliony na dokumentację

  • 30.10.2019, 06:05
  • bn
PKP wyda miliony na dokumentację Fot. Bogdan Nowak/Archiwum
PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. poinformowały o planach inwestycyjnych. Spółka zamierza wybudować nowy odcinek linii kolejowej w Zawadzie (gm. Zamość). Zostanie ona zmodernizowana. Powstanie też nowy tor, czyli tzw. łącznica. Jak czytamy w komunikacie, skróci to czas przejazdu pociągiem z Zamościa do Lublina o 20, a nawet 30 minut.

Łącznica, czyli nowa jednotorowa linia o długości ok. 2 km będzie przebiegała po śladzie linii zlikwidowanej kilkadziesiąt lat temu – informował nas w komunikacie Karol Jakubowski z zespołu prasowego PKP PLK S.A. "W ramach zadania przewiduje się budowę nowego przystanku Zawada Wschodnia w rejonie włączenia łącznicy do linii nr 72".

 Budowa łącznicy to w Zawadzie i okolicznych miejscowościach temat bardzo kontrowersyjny, o czym pisaliśmy wielokrotnie. Okoliczni mieszkańcy mają wiele zastrzeżeń do tego projektu. Spółka jednak wyraźnie się tym nie zraża. Bo zaplanowano m.in. budowę wiaduktu drogowego na drodze krajowej nr 74. Nie tylko. 

Cały artykuł dostępny tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

bn

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe