Konkurs modeli rakiet na lotnisku w Mokrem

  • 28.10.2019, 09:28
  • Materiał nadesłany
Konkurs modeli rakiet na lotnisku w Mokrem Fot. Organizatorzy
Na terenie Aeroklubu Ziemi Zamojskiej, na lotnisku w Mokrem, w dniu 16 października odbył się konkurs modeli rakiet czasowych klasy S6A. Udział w konkursie wzięło 56 uczestników reprezentujących warsztaty terapii zajęciowej w Zamościu oraz modelarnię Spółdzielni Mieszkaniowej im. W. Łukasińskiego w Zamościu.

Przy pięknej, bezwietrznej pogodzie wystartowały modele rakiet. Dla każdej mierzony był czas lotu. Zwyciężył ten zespół, którego rakiety utrzymały się najdłużej w powietrzu. 

W wyniku rywalizacji zespoły osiągnęły następujące rezultaty:

- miejsce 1 – Warsztat Terapii Zajęciowej przy parafii św. Michała Archanioła w Zamościu, z wynikiem 35 sek.

- miejsce 2 – Warsztat Terapii Zajęciowej „Krok za krokiem” w Zamościu, z wynikiem 32 sek.

- miejsce 3 – Warsztat Terapii Zajęciowej, przy ul. Orlicz-Dreszera w Zamościu, z wynikiem 28 sek.

- miejsce 4 – Pracownia Modelarska przy SM im. W. Łukasińskiego w Zamościu, z wynikiem 22 sek.

Bezpośrednio po konkursie zaprezentowano model rakiety meteorologicznej RM-1, która to pierwotnie wystartowała z Pustyni Błędowskiej pod Krakowem 10.10.1958 roku i dała początek seryjnej produkcji rakiet meteorologicznych w Polsce, które służyły do pomiarów górnych warstw atmosfery ziemskiej. Model rakiety RM-1 wykonano w modelarni SM im. W. Łukasińskiego w Zamościu.

Następnie uczestnicy obserwowali loty modelu samolotu Wicherek – 25P w barwach polskiego lotnictwa sanitarnego. Model ten również wykonano w modelarni spółdzielni.

Na zakończenie konkursu zwycięskie zespoły otrzymały puchary, dyplomy i nagrody rzeczowe ufundowane przez organizatorów, tj. Spółdzielnię Mieszkaniową i Aeroklub Ziemi Zamojskiej. Konkurs sędziował Krzysztof Korzeniowski, a kierownikiem był instruktor Andrzej Niezgoda.

Materiał nadesłany

Zdjęcia (5)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe