Policjanci wśród maluszków. Odwiedzili dzieci w Kaczórkach

  • 27.10.2019, 05:46
  • Źródło: KMP Zamość
Policjanci wśród maluszków. Odwiedzili dzieci w Kaczórkach Fot. KMP Zamość
Najmłodsi uczniowie ze szkoły podstawowej w Kaczórkach spotkali się z policjantami, aby porozmawiać o bezpieczeństwie w domu, w szkole oraz podczas zabawy na świeżym powietrzu. Aby droga do szkoły również była bezpieczna dzielnicowi przypomnieli dzieciom jak właściwie należy się po niej poruszać.

W minionym tygodniu dzielnicowi z Krasnobrodu odwiedzili uczniów ze szkoły podstawowej w Kaczórkach. W trakcie spotkań funkcjonariusze omówili z dziećmi podstawowe zasady związane z bezpieczeństwem pieszych na drodze. Uczyli przepisów, przypominając jak prawidłowo należy przechodzić przez jezdnię i poruszać się po drodze.

Dzielnicowi uświadamiali najmłodszym jak ważne jest to, aby zawsze być widocznym, zwłaszcza poruszając się po drodze oraz w jej pobliżu po zmroku. Policjanci zwracali się również do uczniów z apelem, aby w trakcie jazdy samochodem dbali o swoje bezpieczeństwo i przypominali rodzicom o konieczności używania fotelików i pasów bezpieczeństwa. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w spotkaniach, zadawali wiele pytań, wykazali się dobrą znajomością znaków drogowych i zasad przechodzenia przez ulicę.

Mundurowi wspomnieli również o właściwym i bezpiecznym zachowaniu w szkole i w domu i na podwórku. Przypomnieli, jak należy zachowywać się w kontaktach z osobami nieznajomymi oraz sprawdzili wiedzę uczniów na temat znajomości numerów alarmowych i sposobów powiadamiania służb ratunkowych w przypadku wystąpienia zagrożenia.

Źródło: KMP Zamość

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe