Nie pij kranówki. Wodociąg w Tyszowcach skażony

  • 26.10.2019, 08:44
  • ak
Nie pij kranówki. Wodociąg w Tyszowcach skażony Fot. pixabay.com
Enterokoki, bakterie z grupy coli oraz przekroczoną normę mikroorganizmów stwierdzono w wodociągu w Tyszowcach. Kranówki pod żadnym pozorem nie można pić ani też spożywać nawet po przegotowaniu. Woda nadaje się jedynie do cełow sanitarnych i porządkowych.

Komunikat w tej sprawie Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Tomaszowie Lubelskim wydała w piątek, 25 października.

W związku ze skażeniem wodociągu problem mają mieszkańcy Tyszowiec (nie dotyczy to jedynie ulic Słonecznej, Jaśminowej i odbiorców podpiętych do nowej części sieci), także miejscowości Klątwy i Zamłynia.

Samorząd przypomina, że zastępczy punkt poboru wody, w której można się myć, a także używać jej do przygotowywania posiłów, znajduje się na parkingu przy Urzędzie Miasta i Gminy przy ul. 3 Maja 8. Jest on czynny całą dobę.

A co na to burmistrz miasta? Poniżej jego komentarz zamieszczony na portalu społecznościowym.

 

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (15)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Leon
Leon 20.11.2019, 07:22
A na sesji 13.11 Pan Prezes nie odpowiadał rzeczowo na pytania tylko zdawkowo i że to nie jego wina, pytam kto jest zarządcą wodociągu? jak on nie ponosi odpowiedzialność to po co jest Prezesem?
nalotny
nalotny 30.10.2019, 08:18
a gdzie sądy i policja,ludzie trzeba bębnić na alarm że nas trują za nasze pieniądze,czy to normalne aby brać kasę za zatrutą wodę?
z wodopoju
z wodopoju 30.10.2019, 05:23
Prezio z Puk- emonu ma się dobrze ,a mieszkańcy żyją jak lud Himba z Nairobi [ Afryka ] . Tak rządzi człek z PiS-u w Tyszowcach że ***zki można dostać z wody junga z woduciunga .B...ulmistrz i rada niezaradnych ślepa i głucha a może naćpana tą wodą .Afera warszawska ma się dobrz jaki tyszowiecka .
Mieszkaniec
Mieszkaniec 29.10.2019, 10:05
Nie od dziś wiadomo że PUK w Tyszowcach to swoiste państwo w państwie a jego prezes to chciwa, arogancka, zarozumiała i egocentryczna osoba nie licząca się z drugim człowiekiem. Dlaczego do tej pory nie odwołano Pana Warzochy ze stanowiska ? Ponieważ Rada Nadzorcza to towarzystwo wzajemnej adoracji które krzywdy sobie nie zrobi bo w grę wchodzą bardzo wysokie pensje. Skala patologii w tym przedsiębiorstwie jest niewyobrażalna zaczynając od świadczenia usług a na cenach wody kończąc.

Ps: Proszę nie usuwać komentarzy.
znajomy
znajomy 29.10.2019, 15:10
Prawda jest ogólnie znana ,bałagan i duże ceny wody .A ten PREZES TO PRZYWIEŻIONY W TECZCE . Czas na zmiany i czyste ręce władzy i woda będzie .
Mieszka
Mieszka 28.10.2019, 19:58
Ponoć jedna osoba w Tyszowcach się rozchorowała przez tą wodę skażoną masakra z tą woda jak długo jeszcze tak będzie.
Mydłuś
Mydłuś 28.10.2019, 15:29
Na razie bez zmian z wodą jak i osobami odpowiedzialnymi za taki stan . Wody zdatnej do picia niema i władzy rozumnej brak .Zając jaki był taki był, ale jaki jest Podgórski ? JEST jak woda z kranu bezbarwna ale nie nadająca się do sprawowania władzy .Wszyscy umywają bródne ręce w skażonej wodzie . Po jaki C....*** trzymać prezesa z PUK -u ,jest drogi i skorumpowany z c...horym układem .
x?
x? 27.10.2019, 13:07
Paranoja że po 2 tygodniach burmistrz oświadcza jak jest żle z wodą .Czy to normalne ,uczciwe że tak długo nic nie było robione ? Od czego jest firma komunalna i inne służby podległe miastu . Zanosi się na aferę jaka jest w Warszawie .Ktoś usówa wpisy innych uczestników forum ,tu chodzi o zdrowie i życie mieszkańców .
Marta
Marta 27.10.2019, 09:21
Gorzej niz w afryce, a ceny wody szokujace. Panie burmistrzu a moze mniej wytykania palcami a wiecej akcji zeby przywrocic wode do cywilizowanego stanu?
wodnik
wodnik 27.10.2019, 08:13
Winni dobrze zarabiają i bawią się na koszt mieszkańców .Prezes PUK -u ,burmistrz poprzedni wszystko robili aby nić nie robić w sprawie wodociągu i kanalizacji .Kto zrobi z tym stanem porządek i ład w strukturach podległych gminie .
Nau
Nau 26.10.2019, 22:17
Wgl władze miasta naszego są genialne powinni wozić wodę a nie raz się pokazali że są tacy super, niedziwie się że młodzi wyjeżdżają z tego miasta
Mieszkaniec
Mieszkaniec 26.10.2019, 18:19
Czy ktoś wreszcie zrobi porządek i pociągnie do odpowiedzialności tego co za to odpowiada???
Mędrzec
Mędrzec 26.10.2019, 16:50
21 wiek. Wysylamy ludzi w kosmos. Rozmawiamy z samochodami a nie potrafimy zadbac o wode. Eh..
Dergast
Dergast 26.10.2019, 23:09
Cóż się dziwisz, wielu specjalistów jest zdania ze woda pitna stanie się w niedalekiej przyszłości najbardziej cennym surowcem.
Mieszkaniec
Mieszkaniec 27.10.2019, 05:42
Była, jest i będzie:
"Woda – źródło życia. To dzięki niej rozkwitały starożytne cywilizacje. Jej brak prowadził do wyludnienia miast i całych regionów. O dostęp do wody prowadzono i prowadzi się wojny. Pozbawione wody, padały niezdobyte twierdze. Zanieczyszczenie lub zatrucie studni uważano za najcięższą zbrodnię i najokrutniej karano. Woda zajmuje wyjątkowe miejsce w mitologii, wierzeniach i religiach ludów całego świata, a źródła stają się miejscami kultu."

Pozostałe