Stary Zamość: VII Międzygminny Przegląd Ludowy (WYNIKI, ZDJĘCIA)

  • 25.10.2019, 08:00
  • ak
Stary Zamość: VII Międzygminny Przegląd Ludowy (WYNIKI, ZDJĘCIA) Fot. Organizatorzy
Było pysznie, pięknie i muzycznie. W niedzielę 20 października w Gminnym Ośrodku Kultury w Starym Zamościu odbył się siódmy już Międzygminny Przegląd Ludowy. Wzięły w nim udział gospodynie, twórcy ludowi i śpiewacy.

Impreza przyciągnęła do Starego Zamościa aż 230 uczestników z zespołów wokalnych, kół gospodyń wiejskich, a także twórców ludowych. Byli oceniani w kilku kategoriach.

Konkurs kulinarny na danie regionalne z deserem wygrały panie z KGW Swojaki w Tarzymiechach, pokonując Stowarzyszenie Ludzi Aktywnych Activum ze Starego Zamościa oraz Klub Seniora Kalinka ze Skaraszewa. Wyróżnienia trafiły do KGW Chomęciska, KGW Wisłowiec i KGW Ach Te Baby z Nawoza.

Główną nagrodę za rękodzieło odebrała Krystyna Tchórz ze Starego Zamościa. Drugą nagrodę otrzymała Danuta Budzyńska z miejscowości Udrycze Koniec, a trzecią Tomasz Pieczykolan z Chomęcisk Małych. Wyróżniona została Anna Bednarz z Nawoza.

W kategorii wokalnej jury najwyżej oceniło występ zespołu Wiolinki i Iskierki z Nielisza. Drugie miejsce wyśpiewały Udryczanki z Udrycz, a trzecie Zespół Wokalny Canto ze Starego Zamościa. Wyróżnione zostały natomiast grupy Moderato z Nielisza i Chyżanie z Chyżej.

ak

Zdjęcia (5)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe