Zamość: Moc klasyki za kratkami. Skrzypaczki zagrały dla więźniów

  • 26.10.2019, 09:06
  • ak
Zamość: Moc klasyki za kratkami. Skrzypaczki zagrały dla więźniów Fot. ks. Tomasz Źwiernik
Anna Piwko i Magda Magoń, skrzypaczki Orkiestry Symfonicznej im. Karola Namysłowskiego w Zamościu miały ostatnio okazję koncertować przed nietypową publicznością. W niedzielę, 20 października zagrały dla osadzonych w Zakładzie Karnym w Zamościu.

Koncert zatytułowany "Moc klasyki" odbył się z inicjatywy ks. Tomasza Źwiernika, kapelana zamojskiego więzienia. Muzyki klasycznej granej na skrzypcach zdecydowało się posłuchać wielu osadzonych. Dla wielu było to pierwsze w życiu zetknięcie się z taką sztuką. Po recitalu był też czas na rozmowę ze skrzypaczkami. Anna Piwko i Magda Magoń chętnie odpowiadały na pytania, mówiły o swoim zawodzie jako pasji, opowiadały jak wielu wyrzeczeń i ciężkiej pracy wymaga bycie zawodowym muzykiem itd.

CZYTAJ TAKŻE: PAWEŁ NASTULA W WIĘZIENIU. SPOTKAŁ SIĘ ZE SKAZANYMI

 

ak

Zdjęcia (4)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe