Wypadek przy zbiorze dyni. Maszyna wciągnęła kobiecie rękę

  • 22.10.2019, 10:24
  • ak
Wypadek przy zbiorze dyni. Maszyna wciągnęła kobiecie rękę Fot. KMP Zamość
Urazu ręki doznała 47-letnia mieszkanka gminy Sułów. Do wypadku doszło podczas prac polowych przy zbiorze dyń.

47-latka pracowała na polu wspólnie z krewnym. Do zbioru dyń wykorzystywali maszynę. Kobieta najprawdopodobniej chciała usunąć nagromadzone między elementami nieczystości, włożyła rękę między koło i ramę i wtedy urządzenie wciągnęło jej dłoń.

– Mężczyzna natychmiast zatrzymał ciągnik rolniczy, udzielił kobiecie pierwszej pomocy i powiadomił służby ratunkowe. 47-latka z obrażeniami została przewieziona do szpitala – informuje Dorota Krukowska-Bubiło, rzeczniczka Komendy Miejskiej Policji w Zamościu.

Zarówno mężczyzna jak i kobieta byli trzeźwi.

Policjanci apelują o zachowanie ostrożności podczas wykonywania prac polowych, zwłaszcza korzystając z mechanicznych sprzętów rolniczych. – Do prac nie należy podchodzić rutynowo i z pośpiechem. Zawsze należy przemyśleć, czy wykonywana przez nas czynność nie narazi nas lub osób znajdujących się w pobliżu na niebezpieczeństwo utraty zdrowia, a nawet życia – podkreśla Krukowska-Bubiło.

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe