Order dla zamościanki. Halina Błaszczyk odznaczona

  • 23.10.2019, 07:00
  • AP
Order dla zamościanki. Halina Błaszczyk odznaczona
Halina Błaszczyk "Sprawiedliwa wśród Narodów Świata" 16 października została uhonorowana jednym z najwyższych odznaczeń państwowych – Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski.

Orderu nadał pochodzącej z Izbicy, a mieszkającej w Zamościu Halinie Błaszczyk, prezydent RP Andrzej Duda w uznaniu za bohaterską postawę i niezwykłą odwagę wykazaną w ratowaniu życia Żydom podczas II wojny światowej.

 

 

 

 

W zamojskim ratuszu order pani Halinie wręczyła Agata Grula,dyrektor Generalny Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego w Lublinie.

 – Dziękuję Pani w imieniu swoim i wszystkich pokoleń Polaków. Możemy się od Pani uczyć postawy, heroizmu, bohaterstwa, miłosierdzia, troski o drugiego człowieka – mówiła  Agata Grula.

Cały artykuł dostępny tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

AP

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe