Dwa razy dawali te same dotacje

  • 22.10.2019, 12:30
  • wd,roh
Dwa razy dawali te same dotacje Samorządowcy najpierw pozwoli u wojewody, potem u starosty.
Samorządowcy z powiatu dwa razy symbolicznie odebrali te same promesy na odbudowę dróg lokalnych w ramach Funduszu Dróg Samorządowych. Najpierw z rąk wojewody lubelskiego w Lublinie, potem w końcówce kampanii wyborczej z rąk starosty tomaszowskiego i posła Tomasza Zielińskiego.

Samorządowców zwołano nagle, niektórych telefonicznie, niektórych powiadomiono mejlem. Następnego dnia, 11 października, w Starostwie Powiatowym poseł Tomasz Zieliński (PiS) i wówczas kandydat na posła w imieniu wojewody lubelskiego Przemysława Czarnka wręczył zaproszonym samorządowcom promesy na dofinansowanie inwestycji w ramach Funduszu Dróg Samorządowych.

 – Myślałem, że to już pieniądze z nowego jesiennego rozdania środków, o które wnioskowaliśmy. Nawet w urzędzie zdziwiliśmy, że tak szybko podjęto decyzję. A tu okazało się, że chodzi o środki, które już raz odbieraliśmy w Lublinie – nie ukrywa rozbawienia jeden z urzędników.

Dla wójtów i sekretarzy przygotowane były wydrukowane tablice z kwotą dotacji. Samorządowcy zapozowali do zdjęć i odjechali. Tym bardziej, że niektóre inwestycje, na które odebrali promesy zostały zakończone. Tak jak w gminie Rachanie, która otrzymała ponad 161 tys. zł na przebudowę kilometra drogi gminnej w Zwiartówku-Kolonii. Prace wykonano jeszcze we wrześniu, a odbiór końcowy i przekazanie do eksploatacji inwestycji miało miejsce 9 października.

Cały artykuł dostępny tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

wd,roh

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe