Trzeszczany: Wójt kontra strażacy

  • 22.10.2019, 11:05
  • Mariusz Parol
Trzeszczany: Wójt kontra strażacy Wstęgę przecinano od wewnątrz na zewnątrz nie było nikogo
5 października późnym wieczorem w Nieledwi otwarto wyremontowaną świetlicę wiejską. Wójt gminy Trzeszczany nie zaprosił na tę uroczystość ani sołtysa, ani członków tamtejszej Rady Sołeckiej ani też mieszańców Nieledwi. Wypomnieli mu to na swoim fejsbukowym profilu strażacy z miejscowej OSP.

Świetlicę wiejską w Nieledwi urządzono w budynku, który ówczesny wójt gminy Trzeszczany Mirosław Kutera przekazał tamtejszej OSP. Ale obecny wójt Stanisław Czarnota zmienił plany. Odebrał strażakom pomieszczenia i postanowił, że za unijne pieniądze urządzi tam wiejską świetlicę. Mimo że w Nieledwi jest dom kultury. 

 – Nie musieliśmy pisemnie przekazywać wójtowi tych pomieszczeń. Poprzedni wójt nie przekazał nam ich formalnie. Polecił, abyśmy je użytkowali. Kiedy wójt Czarnota powiedział, że w części pomieszczeń urządzi świetlicę, oddaliśmy mu klucze – mówi Andrzej Pirogowicz, prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Nieledwi.

 

Pod osłoną nocy 

 

Świetlicę wiejską w Nieledwi otwarto 5 października. Na uroczystość nie zaproszono ani sołtysa Nieledwi Wiesława Załuskiego, ani żadnego przedstawiciela Rady Sołeckiej. Nikt nie zaprosił także druhów z miejscowej OSP. Świetlicę otwierali wójt Stanisław Czarnota, przedstawiciel starosty hrubieszowskiego Paweł Kłosiński, kilka kobiet z miejscowego KGW, a także kandydatka PiS w wyborach do Sejmu Anna Kusiak-Janiec i trzech księży.

Cały artykuł dostępny tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

Mariusz Parol

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (29)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Gall Anonim
Gall Anonim 23.10.2019, 18:46
Panie Misiek niech Pan się nie wypowiada za przedstawiciela rady sołeckiej,Sołtys reprezentuje sołectwo i jest jej przedstawicielem a T Pani była z ramienia KGW.Sołtys został wybrany i to czy się komuś podoba czy powinien być zaproszony przez władze gminy.Władza sobie dogadza nie tym,którym powinna.!
Misiek
Misiek 23.10.2019, 21:42
Nie wiem czy Pani T była z ramienia KGW czy też z rady sołeckiej. O to kogo reprezentowała to trzeba by ją zapytać. Jedno wiem na pewno, że Pani T jest członkiem rady sołeckiej więc pisanie, że nie było przedstawiciela tejże rady jest co najmniej nie do końca prawdziwe. Nie rozumiem też, dlaczego władza miałaby dogadzać sołtysowi z Nieledwi? Nie znam takiej gminy w której miały by takie przypadki mieć miejsce ale może Trzeszczany staną się prekursorem w tym temacie.
Gall
Gall 24.10.2019, 09:19
Może nie dogadzać ma władza ale szanować społeczeństwu i służyć po części jemu.Po to zostali wybrani.Ksiądz,wójt sekretarz itd są dla mas nie my dla nich.Oczywiści w pełnym poszanowaniu i dialogu.
Mieszkaniec
Mieszkaniec 23.10.2019, 18:38
Czy moze klakierzy uswiadomia mnie dlaczego strazacy nie moga korzystac ze swietlicy?. Bo dla mnie to jest chore. Sportowcy nie korzystaja ze stadionu sportowego, strazakow eliminuje sie ze ze swietlicy istny Monty Python.
Olo
Olo 23.10.2019, 19:26
To zapytaj Prezesa OSP czy ma klucze do świetlicy- a ma, i nie wprowadzaj ludzi w błąd.
Gf
Gf 23.10.2019, 21:20
I co z tych kluczy?? Ja sie pytam co strazacy moga tam robic jakie rodzaje dzialan i kiedy, a nie czy ktos dal im klucze. Np. Czy moga urzadzac imprezy okolicznosciowe? Czy moga trzymac mundury itp Moga?!!
Olo
Olo 24.10.2019, 22:10
Działalmość OSP polega chyba na czymś innym niż organizacja imprez okolicznościowych.A mundury to się trzyma w remizie strażackiej, której od kilkudzisięciu lat nikt nie wyremontował i tu moim zdaniem jest wina zarówno władz jak i samych strażaków. Zgoda buduje.......czyż nie?
____
____ 24.10.2019, 06:54
Jeszcze nasr-ć na środku i będzie jak kiedyś.
Świetlicowe
Świetlicowe 23.10.2019, 10:11
Byli księża a to podnosi rangę wydarzenia i pani kandydatka PIS a to już naprawdę dodaje blasku wydarzeniom.
Bila
Bila 23.10.2019, 12:10
Co tam, nie było sołtysa.
Misiek
Misiek 23.10.2019, 09:00
Szanowni Państwo! Nie będę się odnosił do napisanych przez Państwa komentarzy, ponieważ pisane są one pod wpływem zamieszczonego artykułu i to właśnie on ukierunkowuje ich treść. Natomiast mam wątpliwości co do wiarygodności treści tego artykułu. Po obejrzeniu zdjęć zamieszczonych na Facebooku przez osoby biorące udział w tym wydarzeniu zauważyłem kilka osób znajomych mi i stąd moje wątpliwości. Bo jak rozumieć wypowiedź Pana redaktora, że Starostwo reprezentował Pan Paweł Kłosiński skoro na uroczystości była osobiście Pani Starosta Maryla Symczuk. Czyżby już Pani Starosta sama siebie nie reprezentowała a może pan redaktor uznał, że była tam incognito? W artykule jest również podkreśla Pan redaktor, że nie było żadnego przedstawiciela Rady Sołeckiej a przecież z tego wiem, to właśnie Pani Janina Talar jest członkiem Rady Sołeckiej. No cóż, nie przeczytałem całego artykułu więc nie wiem co jest dalej ale ponieważ już w zamieszczony wyżej zwiastunie budzi on moje wątpliwości co do rzetelności przekazywanych informacji więc uznałem że szkoda pieniędzy na zakup gazety w wersji papierowej. Pozdrawiam wszystkich!
O RETY
O RETY 22.10.2019, 21:33
Jak widać Czytanie ze zrozumieniem to bardzo trudna sztuka. Wyrzucił OSP? Przecież tu jest jak byk napisane że nigdy te pomieszczenia nie zostały formalnie przekazane strażakom. Czyli gmina miała prawo zrobić z nimi co chce? Pretensje możecie mieć do poprzednich władz że nie zrobiły tego tak jak należy. Źle że coś zrobiono i umiejętnie wykorzystano dotacje? Gorszych bredni dawno nie czytałem. Ale rozumiem jeden temat się kończy to trzeba zacząć coś nowego. A może tą energię warto wykorzystać na coś innego niżeli ciągły hejt?
Piewca ludowy.Bajkopisarz I
Piewca ludowy.Bajkopisarz I 22.10.2019, 19:48
Dominek bieże to na klatę a Janka obcina,
i tak to się wszystko zaczyna.
Pisanie wierszem nikomu nie zaszkodzi,
jeżeli wszystko dobrze wychodzi.
Nawet się nikt nie zorientuje,
kto tu pisze prawdę a kto d.... truje
Nie ma co tu siedzieć bo piszą głupoty.
lepiej spokojniej pomyśleć co jest do roboty.
Wszak uzdrowy w gminie trzeba
nie pomoże nawet Pleban.
Kończąc powoli myślę,że takim pisaniem
nikogo mnie zadowolę .
Obudzić się trzeba bo ta droga sroga
albo iść do sądu albo prosić Boga.
Czas pokaże jak Pan Bóg skaże,
i będzie płakać ten kto tego piwa naważył.
j.w
j.w 22.10.2019, 19:50
Bierze sorry błąd
Stefan z Guzówki.
Stefan z Guzówki. 22.10.2019, 18:40
Po co się nakręcacie widać tu ludzi Wójta i Przeciwników.Wójt powinien stać ponad tym wszystkim i rozmawiać w ważnych sprawach dla gminy,a nie na stoiskach dożynkowych czy na śmiesznych nieudanych imprezach o tym jacy to są niedobrzy ludzie jak go atakują.Ma swoich prawników i doradców.Ci z poprzedniej władzy tego nie mają zasięgają czasem o porady być może ale są na przegranej pozycji.Karma wraca!!!!
Janek
Janek 22.10.2019, 18:16
Panie Redaktorze w tej gminie są też inne perełki ta gmina to nie tylko wójt.
Edek
Edek 23.10.2019, 13:53
Np. Radni
yust
yust 26.10.2019, 16:48
Przewodniczący !
Haha
Haha 26.10.2019, 21:46
Są inne perełki
Lolek
Lolek 24.10.2019, 01:04
Nie jest to tak medialne i w tv nie puszczą. Zapomnij.
Walek
Walek 22.10.2019, 15:29
STRAŻACY? Pozostałość po poprzedniej władzy, podobnie jak Seniorzy.
Fg
Fg 22.10.2019, 15:42
Strazacy sportowcy seniorzy itd pozostalosc po poprzedniej wladzy. To ja pytam,a co pozostanie po obecnej?! Bo jak na razie wszystko jest niszczone straz klub sportowy klub seniora. Komu wlasciwie sluzy ta wladza?!!
On
On 22.10.2019, 14:05
Ktoś tu zapomniał, że sołtysem już nie jest a pierwszy staje do zdjęć
D. Z. W.
D. Z. W. 22.10.2019, 14:21
Nie jest. a jest.
Wielka Pompa
Wielka Pompa 22.10.2019, 13:20
Ja mam tu pytanie takie: Dom Kultury jeden, świetlica druga otwarta, wszystko niby ślicznie, pięknie, tylko jak to jest, że Wójt sponsoruje, dofinansowanie pozyskuje, wkład własny gminy wnosi, gmachy dla "swoich" wznosi a podobno później nie ma kasy na uiszczenie paru groszy tytułem kosztów sądowych i po cichaczu puszcza do sądu wniosek o zwolnienie z kosztów apelacji, a w załączeniu mierny mizerny budżet gminy do wiadomości sądu, śmiechu warte takie reprezentowanie gminy! Ze strażakami zadziera, igra, igra i coś widzę nieźle grabi może sobie a może wizerunkowi Gminy. Co to za dyplomata uroczyste otwarcie robi i nie zaprasza nawet sołtysa ze wsi, sam przecież tam mieszka po sąsiedzku ? Co to znowu za moda nowa otwarcia takie urządzać, trend nowy w polityce czy pic na wodę i marginalizowanie ochotniczej straży pożarnej? własnego sołtysa?
Brawo
Brawo 22.10.2019, 18:02
Hahaha nie jest ważne co piszą ważne by pisali ... Kolejna aferka? Lekko stronnicze się to już robi.
Kowalski
Kowalski 22.10.2019, 16:33
Tego sołtysa co zawsze kabaret robi na sesjach ? Ja bym też wstydził. się go zaprosić raz bylem z nim na imprezie masakra .
Avh
Avh 23.10.2019, 06:46
A były sołtys z prosiaczkiem to nie wstyd?
Elo
Elo 23.10.2019, 08:32
Wsteyd to kraść i z baby spaść.

Pozostałe