Zmiany w radzie powiatu biłgorajskiego

  • 25.10.2019, 05:52
  • Leszek Wójtowicz
Zmiany w radzie powiatu biłgorajskiego
Tomasz Książek powinien zastąpić Beatę Strzałkę w biłgorajskiej Radzie Powiatu. A kto zastąpi świeżo upieczoną posłankę w zarządzie powiatu? Kandydatur jest kilka.

13 października radna powiatu biłgorajskiego Beata Strzałka w wyborach do Sejmu RP uzyskała 7 785 głosów poparcia i dzięki temu przez najbliższe 4 lata będzie częściej w Warszawie, niż w Biłgoraju. Komisarz Wyborczy w Zamościu II Ewa Adamiak powinna do 27 października wygasić jej mandat.

PiS rządzi powiatem

Prawo i Sprawiedliwość wygrało zeszłoroczne wybory samorządowe w powiecie biłgorajskim. Największe poparcie otrzymała startująca z okręgu nr 1 (Biłgoraj) Beata Strzałka, na którą zagłosowało 1214 wyborców. Radna osiągnęła prawie trzy razy lepszy wynik niż 4 lata wcześniej (w 2014 r. na startującą do Rady Powiatu Beatę Strzałkę głos oddało 455 osób). Mandaty radnych w tym samym okręgu zdobyli też jej koledzy Stanisław Łagożny, na którego oddano równo 600 głosów, a także Michał Furlepa (555). Czwarty wynik osiągnął Tomasz Książek, którego poparło 485 wyborców, i to właśnie on powinien teraz zastąpić panią poseł-elekt w radzie powiatu.

Cały artykuł dostępny tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

Leszek Wójtowicz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe