Tarnogród: Sejmik wiejskich teatrów

  • 24.10.2019, 05:49
  • lew
Tarnogród: Sejmik wiejskich teatrów
Do Tarnogrodu przyjedzie 11 zespołów teatralnych. W piątek, 25 października, na deskach Tarnogrodzkiego Ośrodka Kultury rozpocznie się trzydniowy 36. Ogólnopolski Sejmik Teatrów Wsi Polskiej.

Impreza rozpocznie się 25 października o godz. 14. Później na deskach TOK-u rozpoczną się prezentacje. W ciągu trzech dni publiczność zobaczy 11 widowisk, które wystawią zespoły i teatry wiejskie z województw łódzkiego, małopolskiego, podkarpackiego, pomorskiego, świętokrzyskiego, wielkopolskiego i lubelskiego. Nasz region reprezentować będą: Zespół Obrzędowy Zawsze Razem z Woli Gułowskiej w pow. łukowskim ("Okrężne u sołtysa"), zespół Rumenok z Hołowna w pow. parczewskim ("Przyjmowanie księdza po kolędzie") oraz zespół Czeremcha z Gromady pod Biłgorajem ("Darcie pierza pannie młodej na wiano").

Wśród wydarzeń towarzyszących znajdą się m.in. spotkania warsztatowe i wystawy fotograficzne. Uroczyste zakończenie imprezy zaplanowano 27 października ok. godz. 13.

– Celem przeglądu jest prezentacja aktualnego stanu amatorskiego ruchu teatralnego w środowisku wiejskim, jak również promocja i popularyzacja wiejskich zespołów teatralnych oraz ochrona tradycji ludowych polskiej wsi – informuje dyrektor TOK-u Renata Ćwik.

Sejmiki Teatrów Wsi Polskiej odbywają się w Tarnogrodzie od 1984 r. Miasteczko nazywane jest stolicą wiejskiego teatru. Za całokształt zasług dla kultury ludowej TOK otrzymał prestiżową Nagrodę im. Oskara Kolberga.

lew

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe