Zamość: Rada Miasta nie skontroluje PGK

  • 22.10.2019, 07:00
  • Agnieszka Piela
Zamość: Rada Miasta nie skontroluje PGK Miejmy pewność, że PGK jest prawidłowo zarządzane - mówi Agnieszka Klimczuk.
Rada gminy nie może przeprowadzić kontroli w komunalnej spółce z.o.o. Taką spółkę mogą kontrolować jej organy wynika z przepisów ustawy o samorządzie gminnym. Rada Miasta Zamość nie miała więc prawa podjąć uchwały o audycie w Przedsiębiorstwie Gospodarki Komunalnej - stwierdził Wojewoda Lubelski, który zaskarżył uchwałę do sądu administracyjnego. Rada przyznała mu rację.

Pomysł przeprowadzenia audytu w w Przedsiębiorstwie Gospodarki Komunalnej w Zamościu narodził się 24 czerwca podczas sesji na której radni mieli pochylić się nad projektem uchwały w sprawie nowych stawek za śmieci. Radni nie zgodzili się na proponowane 100 procentowe podwyżki.  A radna Agnieszka Klimczuk (Zamojska Koalicja Obywatelska) zgłosiła wniosek formalny o przeprowadzenie kontroli w spółce. Radna chciała mieć pewność, że spółka jest prawidłowo zarządzana, czy nie ma w niej miejsca na niegospodarność. Nie przekłada się to w żaden sposób na wzrost opłat za odpady.

Wątpliwości co do spółki miał także radny Marek Kudela (KWW Marty Pfeifer), który mówił o wypłacanych horrendalnych nagrodach dla kierownictwa spółki, wzrastających kosztach administracyjnych miasta, nowych stanowiskach urzędniczych i wicedyrektorskich. 

Cały artykuł dostępny tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

Agnieszka Piela

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe