Zamość: To był rozbój z udręczeniem

  • 22.10.2019, 10:03
  • Leszek Wójtowicz
Zamość: To był rozbój z udręczeniem Fot. pixabay.com Gdy jego ofiara upadała z krzesła, nakazywał jej podnieść się, zająć miejsce na krześle, po czym ponownie zadawał mu ciosy po całym ciele
Posadził pokrzywdzonego na krześle. Bił go pięściami po całym ciele i kopał. Gdy ten osuwał się na podłogę, kazał mu na powrót siadać na krześle i wracał do bicia. 21-letni Adrianie S. z Zamościa, odpowie za rozbój ze szczególnym udręczeniem. Na ławie oskarżonych zasiądzie też jego dziewczyna, a przed sądem rodzinnym nieletni kolega.

Pod koniec czerwca 21-letni Adrian S. z Zamościa postanowił spotkać się ze swoim znajomym. Zaprosił go na stancję. Towarzyszył im nieletni kolega Adriana S. We trzech spożywali piwo, a Adrian S. z młodszym kolegą także narkotyki. W pewnym momencie Adrian S. zaczął domagać się, aby znajomy pożyczył mu 600 zł. Ten odmawiał. Gdy nie poskutkowały prośby, do akcji wkroczył nieletni, który zażądał, aby znajomy Adriana S. już nie pożyczył, ale natychmiast wydał mu 600 zł, bo w przeciwnym razie zostanie pobity.

Kastet w kieszeni

Gdy i to nie pomogło, młodzieniec zażądał od mężczyzny złotego łańcuszka, który ten miał na szyi. Wobec ponownej odmowy, nieletni zerwał mu łańcuszek, a następnie razem z Adrianem S. zaczął bić i kopać poszkodowanego po całym ciele. Jak ustalili śledczy, stojąc nad leżącym na podłodze pokrzywdzonym nieletni wyjął z kieszeni metalowy kastet, ale go nie użył, tylko schował z powrotem do kieszeni. Widziała to 21-letnia dziewczyna Adriana S., która weszła do pokoju.

Cały artykuł dostępny tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

Leszek Wójtowicz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Sio
Sio 23.10.2019, 15:00
Kto pis e takie bzdury niedoinformowani debile
Żenada
Żenada 23.10.2019, 16:58
Popieram, ta redakcja powinna się dobrze zapoznać z aktami sprawy a dopiero później umieszczać tego typu artykuły. Brak mi słów do tej gazety, szukanie sensacji i nabijanie wyświetleń to nie jest dobra droga. Polecam nad Tym dwa razy się zastanowić.. Żenada...
Marek
Marek 23.10.2019, 11:25
Brak wychowania w domu. A w szkołach w dzisiejszych czasach nauczyciele też nie mogą nic zrobic.
Podstawówkę kończyłem w latach 90-tych i wtedy jak w szkole było coś nie tak, przychodził rodzic i nie miał pretensji do nauczyciela tylko w domu uświadamiał.na różne sposoby (nie kiedy pasek od spodni) że źle zrobiłem.
Teraz rodzic wzywany do szkoły jeszcze ma pretensje do nauczyciela. Że jak to jego bombelek. Nie możliwe.
I później wyrasta właśnie takie coś jak w tym artykule
Wojtek
Wojtek 23.10.2019, 06:45
Krzesło elektryczne dla takich gości
Obserwator
Obserwator 24.10.2019, 05:31
Tacy są bezkarni gazeta ujawnia proszę spojrzeć pierwszy komentarz szajka grasuje od dawna ofiary są bezbronne pozbawiane pieniędzy rzeczy materialnych ten gang czy tego typu gangi w Zamościu są pod ochroną a ofiara staje się przestępcą Takie gangi Zamojskie są bezkarne Członkowie prominetnych rodzin bodz też wpływowi działacze kortelu narkotyków ego panstewka katolickiego Zamość proszę zwrócić uwagę jak niektórym osoba sadystom marza się kary cielesne bity powiela chęć bibcia innych agresji rodzi agresję Czyli tęsknią za przemocą z dzieciństwa bo tak byli howani bo kara to nie etoda wychwawczadka normalnego człowieka a sadysty niekoniecznie objawiajaca się w czynach ale słowach np tęsknota za przemocą czym jest kara przemocą dobre kazanie propagandowe

Pozostałe