Biłgoraj: Ortografię mają w paluszku. Sukces uczniów LO im. ONZ

  • 20.10.2019, 10:33
  • ak
Biłgoraj: Ortografię mają w paluszku. Sukces uczniów LO im. ONZ
Wysokie trzecie miejsce w kraju zajęło Liceum Ogólnokształcące im. ONZ w Biłgoraju w finale Ogólnopolskiego Konkursu „O!błędne Dyktando – Wielki Finał”.

Tekst finałowego dyktanda z Pałącu Kultury i Nauki w Warszawie dyktowała dziennikarka Paulina Sykut-Jeżyna, zaś pisało go w całej Polsce, poprzez internet 500 uczniów. Do finału zakwalifikowała się również siódemka mistrzów ortografii z LO im. ONZ w Biłgoraju. Poszło im n atyle dobrze, że wywalczyli dla swojej szkoły trzecie miejsce.

Na ten sukces zapracowali: Filip Wróbel, Natalia Jarząbek, Aleksandra Nieściur, Amelia Boak, Natalia Baran, Łukasz Styk, Katarzyna Wolanin. Opiekunkami uczniów były: Barbara Chołyst, Agnieszka Jamroż, Magdalena Żurawicz.

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe