Pow. hrubieszowski: Przywieźli do cukrowni buraki "z wkładką"

  • 19.10.2019, 12:00
  • ak
Pow. hrubieszowski: Przywieźli do cukrowni buraki "z wkładką" Fot. KPP Hrubieszów
To się naprawdę mogło skończyć tragicznie. Podczas rozładunku buraków cukrowych znaleziono niewybuch.

Działo się to w powiecie hrubieszowskim. Informacja o niebezpiecznym znalezisku natychmiast trafiła do policji i na miejsce ściągnięto saperów z Chełma. Wojskowi specjaliści stwierdzili, że to granat moździerzowy kaliber 82 mm z czasów II wojny światowej. Zabezpieczyli niewybuch i bezpiecznie zneutralizowali..

Policja przypomina:

Pomimo, że od działań wojennych minęło już wiele lat, wciąż możemy natknąć się na niebezpieczne "pamiątki" z tego okresu. Niewybuchy i niewypały mimo, że tyle lat znajdowały się pod ziemią nadal są niebezpieczne. Nawet stare i zardzewiałe stanowią śmiertelne zagrożenie, dlatego apelujemy do wszystkich, którzy ujawnią tego rodzaju przedmioty, aby pod żadnym pozorem ich nie podnosić, odkopywać, przemieszczać w inne miejsce i manipulować przy nich. W przypadku znalezienia niewypału czy niewybuchu należy niezwłocznie powiadomić Policję, a miejsce takie zabezpieczyć przed przypadkowym dostępem osób postronnych.

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
wsip
wsip 23.10.2019, 20:42
szkoda że nie pykła za te próby w tym roku zanieczyszczeń i polaryzacji jak bardzo zróżnicowanej przy dostawach
Marcin 123
Marcin 123 23.10.2019, 01:16
I chłopu odliczyli 25 kg :pPozostałe