Skazany za śmiertelny postrzał

  • 18.10.2019, 07:24
  • Leszek Wójtowicz
Skazany za śmiertelny postrzał
Sąd wyższej instancji utrzymał w mocy wyrok Sądu Rejonowego w Zamościu. Myśliwy, który nieumyślnie spowodował śmierć kolegi na polowaniu, został skazany na 1 rok więzienia w zawieszeniu na 3 lata oraz grzywnę w wysokości 10 tys. zł. Ma zapłacić rodzinie pokrzywdzonego zadośćuczynienie.

7 listopada 2015 r. Koło Łowieckie nr 21 "Wilk" z Zamościa świętowało w Dyniskach (gm. Ulhówek) 20-lecie swojej działalności. Uroczystości rozpoczęły się od zbiorowego polowania, w którym brało udział 20 myśliwych z KŁ nr 21 "Wilk" w Zamościu oraz zaproszeni goście z innych kół, a także 15 osób zajmujących się naganianiem zwierzyny.

Podczas polowania kula trafiła Apolinarego M. w udo. Próby ratowania rannego 59-latka nie przyniosły efektu. Poszkodowany zmarł na miejscu. Sekcja zwłok wykazała, że zgon nastąpił wskutek wykrwawienia z rany postrzałowej prawej nogi (z tętnicy podkolanowej i innych naczyń krwionośnych).

Policjanci przesłuchali świadków i sprawdzili stan trzeźwości uczestników polowania (tylko jeden z myśliwych miał w organizmie ok. 0,3 promila alkoholu, a więc znajdował się w stanie po użyciu alkoholu). Do badań balistycznych zabezpieczono 4 jednostki broni.

O nieumyślne spowodowanie śmierci Prokuratura Okręgowa w Zamościu oskarżyła Tomasza R. Zarzuciła mu, że podczas polowania nie zachował on wystarczającej ostrożności i – wbrew zasadom polowań – wykonał strzał do dzika wzdłuż linii myśliwych, w wyniku czego nieumyślnie trafił kolegę w udo, co doprowadziło do jego śmierci. Tomasz R. nie przyznawał się do postawionego mu zarzutu. Wyjaśniał, że nie był to strzał bezpośredni, tylko rykoszet. Co innego wynikało jednak z wywołanych opinii, w tym balistycznej.

Więcej w papierowym wydaniu Kroniki Tygodnia.

Leszek Wójtowicz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
 zamościanka
zamościanka 19.10.2019, 20:05
Kpina z wyroku sąd obnaża się na całego tylko głęboka przebudowa sądów i sędziów może wtedy zapanuje prawo i sprawiedliwość
Tomasz
Tomasz 19.10.2019, 09:35
Nie znam sprawy ale to wyglada przynajmniej komicznie... strzelajac do dzikow w strone ludzi jeden podpity nawet spoko
Wtajemniczony
Wtajemniczony 18.10.2019, 19:10
Rykoszet z półpłaszcza 30.06.......
Świnia bez honoru i ambicji.
Szkoda Poldka
Karma
Karma 18.10.2019, 11:13
Taki wyrok to chyba kpina jakaś powinien gnić w więzieniu pustak za takie coś!! zasrane polskie z*** prawo tfu!!
Marek
Marek 18.10.2019, 11:11
Banda cymbałów...

Pozostałe